5 najczęstszych problemów z iPadami

gru3,2021

iPad to przydatne urządzenie, które w niejednym przypadku może całkowicie zastąpić komputer. Zdarza się jednak, że sprzęt od Apple nie działa w sposób prawidłowy. W tym poradniku zostały zawarte najczęściej występujące kłopoty z iPadami, a także sposoby na ich rozwiązanie.

iPad się zawiesza

Podczas gry lub oglądania filmu, iPad może się zawiesić. Częstym powodem takiej sytuacji jest zbyt wiele aplikacji działających w tle. Chcąc je wyłączyć należy kliknąć dwukrotnie w przycisk Początek, a następnie przejść do jednego lub kilku ekranów aplikacji i je pozamykać. Warto wykonywać tę czynność regularnie, ponieważ ograniczy ona problem z płynnym funkcjonowaniem programów.

Brak możliwości odblokowania lub uruchomienia iPada

Jeśli tablet się zablokował nie zawsze koniecznością okazuje się wizyta w serwisie iPadów. W takim przypadku należy spróbować ponownego uruchomienia urządzenia. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk Uśpij / Obudź. W niektórych przypadkach przydatnym okazuje się również twardy reset iPada, który nie tylko ponownie uruchomi urządzenie, ale również odświeży pamięć.

Problemy z ładowaniem tabletu

Brak reakcji na podłączenie do kabla USB stanowi kolejną przyczynę korzystania z serwisu Apple. Takie zachowanie może być konsekwencją wielu czynników, ale tym najpopularniejszym jest uszkodzenie kabla lub gniazda ładowania. W takim przypadku warto kupić nową ładowarkę, a jeśli urządzenie wciąż nie będzie chciało się ładować – należy skorzystać z usług certyfikowanego serwisu iPadów.

IPad nie chce się zaktualizować

Przestarzały system operacyjny może nie obsługiwać prawidłowo niektórych aplikacji. Jeśli iPad nie chce się zaktualizować, należy wybrać kolejno Ustawienia > Ogólne > Nazwa urządzenia, a następnie wybrać uaktualnienie na liście aplikacji. Następnie trzeba stuknąć w komendę i przejść w opcję usuń uaktualnienie. Jeśli problem wciąż występuje, warto sprawdzić czy na tablecie jest wystarczająco miejsca na nową aktualizację.

Kompleksowy sposób na problem w iPadem

W tablecie mogą występować liczne problemy, uniemożliwiające wygodną pracę na urządzeniu. W przypadku pojawienia się różnego rodzaju niezgodności, warto przywrócić domyślne ustawienia w iPadzie. Aby to zrobić należy utworzyć backup, a następnie stuknąć kolejno w Ustawienia > Ogólne > Przenieś zawartość lub wyzeruj iPada > Wyzeruj. Przed wykonaniem tej operacji warto jednak pamiętać, że po jej zakończeniu wyzerowaniu ulegną wszystkie dane, takie jak ustawienia sieciowe, zainstalowane aplikacje etc. Nie warto więc zapominać o wykonaniu kopii danych.

Jeśli iPad nie działa prawidłowo, należy poświęcić nieco czasu na zlokalizowanie problemu. Część z nich może okazać się niemożliwa do samodzielnego usunięcia. W takim przypadku warto skorzystać z profesjonalnego serwisu zajmującego się naprawą sprzętu Apple. Certyfikowany punkt dysponuje odpowiednimi narzędziami, umożliwiającymi szybkie i skuteczne usunięcie usterek w iPadzie. Dodatkowo, wiedza i doświadczenie pracowników serwisu przemawiają na korzyść takiego rozwiązania.

 

Zobacz także