Awaryjne sytuacje w gospodarstwie domowym – bądź na nie gotowy

mar15,2022

Zalane pomieszczenie to stresująca sytuacja wymagająca natychmiastowego działania. Dlatego warto być na nią gotowym wcześniej i zaopatrzyć się w pompę do wypompowywania wody. To urządzenie, które możesz wykorzystać do różnych celów – sprawdź, jakie ma zastosowanie.

Pompy do wypompowywania wody – wielofunkcyjne urządzenia, które sprawdzą się awaryjnych sytuacjach i nie tylko

W sytuacji, gdy dojdzie do zalania piwnicy lub innego pomieszczenia, wycieranie wody za pomocą ścierek, czy mopa nie daje zbyt wiele. Lepiej sięgnąć po coś, co pomoże szybko wypompować wodę i zminimalizować skutki zalania. Takim urządzeniem jest pompa do wypompowywania wody.

Ma ona zastosowanie nie tylko w awaryjnych sytuacjach, ale i na co dzień. Jest funkcjonalnym, wydajnym urządzeniem, którego możesz używać do:

  • nawadniania terenu (pompy Karcher wyposażone ą w ogrodowe systemy nawadniania),
  • opróżniania zbiorników,
  • pracy w studniach drenażowych.

Wybierz pompę do wypompowywania wody dostosowaną do Twoich potrzeb

W ofercie Karcher znajdziesz nowoczesne pompy ciśnieniowe i zanurzeniowe, które przydadzą Ci się w różnych sytuacjach. Zapoznaj się z asortymentem pomp Karcher i wybierz, urządzenie, które będzie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

  • BP 1 BARREL SET pompa do beczek – będzie dobrym wyborem, jeśli masz duży ogród, więc nawadnianie za pomocą konewki byłoby bardzo męczące i czasochłonne. BP 1 BARREL SET to pompa, która zasysa wodę z beczek, a następnie tłoczy ją do akcesoriów przeznaczonych do nawadniania. Została wyposażona w specjalną klamrę mocującą z przełącznikiem umożliwiającym bezpośrednie włączanie i wyłączanie urządzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz obniżyć zużycie energii, a tym samym koszty związane z nawadnianiem ogrodu. Nie musisz martwić się również o zablokowanie wirnika przez liście, czy kamyki obecne w wodzie – urządzenie jest wyposażone w specjalny filtr zapobiegający takiej sytuacji.
  • BP 4 GARDEN SET pompa ogrodowa – pozwala zaoszczędzić nie tylko czas i energię, ale także zużycie wody potrzebnej do nawadniania terenu. Wszystko, dzięki temu, że jest to urządzenie służące do pozyskiwania wody z alternatywnych źródeł (beczki, zbiornika na deszczówkę, oczka wodnego). Pobrana z nich woda jest tłoczona pod ciśnieniem i wykorzystywana do zasilania akcesoriów do nawadniania (zraszaczy, spryskiwaczy itd.).
  • SP 6 FLAT INOX – to pompa, która bez wątpienia przydaje się w sytuacjach awaryjnych. Może pompować brudną wodę o wielkości do 5 mm. Dodatkowo wyposażona jest w czujnik poziomu wody, dzięki któremu możesz ustawić poziom wody, przy którym urządzenie się włączy lub wyłączy.
  • BP 4 DEEP WELL pompa głębinowa – służy do pompowania wody ze zbiornika na deszczówkę oraz studni głębinowej. Dzięki korpusowi ze stali szlachetnej urządzenie jest odporne na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto stalowy filtr chroni je przed różnymi zanieczyszczeniami. Dlatego BP 4 DEEP WELL to niezawodna pompa, która będzie Ci służyć przez długi czas.

Zobacz także