Balustrada metalowa – modny dodatek do wnętrz industrialnych

sie28,2023

Styl industrialny szczególnie ceni sobie prostotę i minimalizm. Skromność, powściągliwość w wystroju osiąga się dzięki przewadze bieli, czerni, odcieniom szarości i materiałom, takim jak cegła, drewno, metal oraz beton. Nadają one przestrzeni charakterystyczny, poprzemysłowy klimat. Nieodłącznym oraz niezwykle modnym elementem aranżacyjnym jest balustrada metalowa wewnętrzna na schody lub antresolę. Wspaniale się prezentuje i z pewnością przyciągnie uwagę każdego gościa.

Balustrada metalowa – modny dodatek do wnętrz industrialnych

Aranżacje inspirowane fabrycznymi pomieszczeniami są wciąż bardzo modne. Nie może więc w nich zabraknąć typowych dla tego stylu elementów. Jednym z nich jest metalowa balustrada, która w ciekawy sposób łączy ze sobą industrialne pomieszczenia. Doskonale komponuje się również z innymi stalowymi konstrukcjami, przykładowo półkami, regałami czy stolikami.

Balustrady metalowe wewnętrzne, które uwielbia styl industrialny, to doskonały wybór na zabezpieczenie i zabudowę antresoli oraz schodów. W przypadku tej pierwszej warto, aby były podwyższone lub sięgające sufitu, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci. Dzięki takiemu zabiegowi wnętrze staje się też znacznie ciekawsze. Z kolei barierki z metalu na schodach można łączyć z drewnianymi stopniami lub zastosować w całości metalową konstrukcję. Oprócz standardowych pionowych słupków, doskonale wyglądają również geometryczne kształty. To właściwy design nowoczesnej, metalowej balustrady w industrialnym wnętrzu. A ażurowe prześwity przepuszczą więcej światła i nadadzą wizualnej lekkości.

Solidna barierka z metalu, czyli najlepszy wybór na lata

Stosowana we wnętrzach balustrada metalowa jest bardzo trwała, a jej wygląd ponadczasowy. Zawsze będzie świetnie się prezentować. Łączy w sobie surowe piękno z wysoką funkcjonalnością. Wnosi elegancję oraz harmonizuje industrialne pomieszczenia. Jej kolejną zaletą, oprócz solidnej konstrukcji i doskonałej prezencji, jest wysoka wytrzymałość na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia, o jakie w trakcie użytkowanie nie jest trudno.

Przy zakładaniu wewnętrznej balustrady metalowej można się zdecydować na indywidualny projekt i samodzielnie dobrać wielkość i gęstość rozstawienia szczebli. Kolor, grubość oraz wzór to również kwestia gustu. Należy jednak przy tym pamiętać, aby dla industrialnego wnętrza trzymać się ciemnych barw, najlepiej czerni lub grafitu.

Podsumowanie

W stylu industrialnym, który upodobał sobie surowe materiały, można osiągnąć prawdziwie domowy, przytulny efekt. Nieco surowy charakter metalowej balustrady wewnętrznej łatwo przełamać dekoracyjną ścianą z drewnianych paneli bądź ciepłym odcieniem ceglanego muru, na tle którego będzie się prezentować spektakularnie.

Zobacz także