Bezpieczny transport leków to bezpieczeństwo pacjentów

wrz5,2018

Leki to ładunek, który wymaga odpowiednich warunków przechowywania. Każdy transport do apteki czy hurtowni musi zostać przeprowadzony w sposób zgodny z wymaganiami sanepidu, który bardzo rygorystycznie sprawdza, czy zostały spełnione. Warto pamiętać, że chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo pacjentów, dlatego utrzymywanie leków w odpowiedniej temperaturze powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Bardzo duże możliwości pod tym względem dają pojemniki izotermiczne oraz monitoring temperatury od m2mteam.

W jaki sposób transportować leki?

Podkreślmy jeszcze raz: bezpieczeństwo leków to sprawa kluczowa. Dlatego wykorzystywanie pojemników izotermicznych przeznaczonych do utrzymywania odpowiedniej temperatury to konieczność. Oferowane przez m2mteam pojemniki cechują się ogromną wytrzymałością oraz solidną i poręczną konstrukcją. Główną zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim stabilność oraz niezawodność działania, które są wymagane w przypadku transportu takiego ładunku jak leki.

Warto pamiętać, że pojemniki izotermiczne są zintegrowane z systemem monitorM2M, który działa w oparciu o technologię Internet of Things (IoT). Dostęp do przejrzystych wykresów dotyczących temperatury można uzyskać na dowolnym urządzeniu. Nie zapominajmy, że bardzo często raporty dotyczące prawidłowych warunków przewożenia leków są wymagane zarówno przez hurtownie, jak i apteki. Co ciekawe, pojemniki izotermiczne firmy m2mteam posiadają złącze do drukarki, dlatego raport można wygenerować w ciągu kilku chwil na miejscu.

Zalety pojemników M2Mbox smart i M2Mbox basic

W przypadku leków firmy transportowe czy same hurtownie stawiają wyłącznie na sprawdzone i renomowane marki, aby zapewnić najlepsze warunki transportu wrażliwego na temperatury ładunku. Zaletą M2Mbox smart i M2Mbox basic jest przede wszystkim możliwość elastycznego dopasowania ich parametrów do bieżących potrzeb. Znajdujący się wewnątrz ładunek można schłodzić do 22 stopni poniżej zera lub podgrzać do 36 stopni. Na pojemnikach znajdują się czytelne wyświetlacze LED pokazujące dokładną temperaturę panującą wewnątrz. Ponadto mogą również przekazywać informacje dotyczące temperatury do kabiny kierowcy, dzięki czemu w razie jakichkolwiek odchyleń od normy może on błyskawicznie zareagować na zaistniałą sytuację.

M2mteam oferuje najróżniejsze warianty pojemników ze względu na pojemność – od 13-litrowych po 55-litrowe pojemniki. Każdy z pojemników wykonany jest z najwyższej jakości materiałów zapewniających szczelność oraz wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo do pojemników przy zakupie dołączana jest drukarka Bluetooth, torba transportowa oraz wyświetlacz/smartfon.

W przypadku tak wrażliwych na zmiany temperatury ładunków należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo transportu. Leki przechowywane w nieodpowiednich warunkach mogą nie tylko stracić swoje właściwości, lecz także w wyniku reakcji chemicznych stać się niebezpieczne dla zdrowia lub życia pacjenta. Z tego powodu m2mteam dostarcza rozwiązania najwyższej klasy.

Zobacz także