Butelka z wkładem termicznym – podstawowe zastosowania

mar2,2020

Nasza planeta potrzebuje zdecydowanie większego zainteresowania jej mieszkańców tematyką ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Aktualnie najpoważniejszym problemem jest generowanie nadmiernej ilości odpadów z surowców sztucznych. Prostym sposobem na ograniczenie zużycia plastiku może okazać się zakup bidonu z wkładem termicznym, który będziemy mogli codziennie uzupełniać swoim ulubionym gorącym lub chłodnym napojem.

Wielorazowe i wielofunkcyjne

Butelki termiczne są dużo wygodniejsze w użytkowaniu niż ich plastikowe, jednorazowe odpowiedniki. Wykonane z wysokogatunkowej stali i wykorzystujące próżnię termiczną pomiędzy podwójnymi ściankami butelki, gwarantują utrzymanie wysokiej temperatury napoju nawet do 12 godzin. Natomiast woda z lodem czy mrożony skahe zachowa odpowiednią temperaturę przez dobę. Bidon z wkładem termicznym wytwarzany jest ze stali przeznaczonej do kontaktu z żywnością, dlatego płyn umieszczony w jego wnętrzu nie zmieni swojego smaku czy zapachu. Warto nadmienić, że termos BPA free pozbawiony jest szkodliwego bisfenolu i nie wchodzi w reakcje chemiczne z płynami. Wykorzystanie podwójnych ścianek uniemożliwia także osadzanie się wilgoci na zewnątrz butelki, dlatego można ją bezpiecznie transportować w plecaku czy torbie. Ulubiony napój można przygotować samodzielnie lub udać się do wybranej kawiarni, oferującej sprzedaż kawy czy smoothie na wynos w pojemnikach przynoszonych przez klientów.

Wygodne w użytkowaniu i ergonomiczne

Wielorazowa butelka termiczna stanowi ciekawy dodatek do naszych codziennych stylizacji, dlatego jej design powinien być unikatowy. Minimalistyczny projekt ze stylowym wykończeniem utrzymany w neutralnej kolorystyce będzie odpowiedni do pracy czy na uczelnię, a bidon pokryty fantazyjnymi grafikami na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom sportu. Termos BPA free sprawdza się oczywiście także w podróży. Szczelna zakrętka z galwanizowanego metalu pozwala bowiem na bezpieczne przechowywanie ulubionego napoju w torbie podróżnej czy w plecaku, bez ryzyka zawilgocenia ubrań czy sprzętu elektronicznego. Dodatkowy uchwyt umożliwia natomiast przypięcie butelki do plecaka od zewnątrz, ułatwiając dostęp do napoju oraz oszczędzając miejsce na pozostałe bagaże. Bidon sprawdzi się też w trakcie dłużej podróży samochodem, na spotkaniu biznesowym, na lekcjach w szkole czy na spacerze. Wielokrotne uzupełnianie termosu samodzielnie przygotowanym napojem zapewne pozwoli też podreperować domowy budżet. Przykładowo możemy umieścić w nim kawę, herbatę, zioła, smoothie, świeżo wyciskany sok czy wodę. Szeroki otwór butelki termicznej umożliwi wzbogacenie napoju o kostki lodu czy kawałki ulubionych owoców.

W dobie dużego zanieczyszczenia środowiska i zyskujących na popularności trendów związanych z ekologicznym podejściem do życia, bidon z wkładem termicznym stanowi swojego rodzaju must have. Zakup takiego produktu ułatwia codzienne spożywanie wymaganej ilości płynów oraz przyczynia się do ograniczenia zużycia jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych. Butelka termiczna jest ponadto bardzo uniwersalna, dlatego sprawdzi się w różnych sytuacjach dnia codziennego (np. w szkole, w pracy, na wycieczce).

Zobacz także