Co warto zobaczyć na Podhalu?

maj19,2022

Bez wątpienia góry są jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych. Będąc tam można skorzystać zarówno z możliwości jazdy na nartach oraz innych atrakcji związanych ze sportem i rekreacją. W udanej wycieczce nie może zabraknąć również zwiedzania wielu miejsc będących obiektami tamtejszej kultury, a także widokowej restauracji w Zakopanem. 

Główne atrakcje Podhala

Do najczęściej odwiedzanych miejsc zaliczyć można:

  • Gubałówkę i kolej szynową PKL, która znajduje się na 1126 m. n.p.m.. Widok stamtąd rozpościera się na całą panoramę Tatr, co stanowi wyjątkowo góralski krajobraz w tej części Zakopanego. Ponadto znajdująca się tam kolej szynowa PLK  pozwala turystom na podziwianie pięknych widoków.
  • Wielka krokiew to punkt obowiązkowy każdego miłośnika skoków narciarskich. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce. Usytuowana została na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach.
  • Krupówki – wśród turystów najbardziej znana atrakcja, gdzie bez wątpienia kluczowe jest również odwiedzenie parku miejskiego.
  • Kolejka liniowa na Kasprowy Wierch, czyli podróż w chmurach. Podróż w samo serce Tatr może okazać się niezwykłym doświadczeniem. Wczasy w Zakopanym nie mogą odbyć się przecież bez cieszenia się górską panoramą niezależnie od występującej pory roku.
  • Ośrodek Czynnej Ochrony Płazów i Gadów to wymarzone miejsce dla miłośników natury. Znajduje się on w cieplicach, położonych u wejścia do Doliny Olczyskiej. Mieściły się tam kiedyś baseny termalne, a dzisiaj jest to ogromna infrastruktura przyrodniczo-turystyczna.

Nie może również podczas wypoczynku zabraknąć atrakcji dla dzieci. Świetnym pomysłem  okaże się zwiedzanie domu do góry nogami w Zakopanem. Budynek ten jest ustawiony na dachu pod skosem, a w jego wnętrzu wszystko wygląda inaczej, jakby nie było tam zjawiska grawitacji. Natomiast jeśli chce się spędzić czas na świeżym powietrzu ciekawą atrakcją jest zjeżdżalnia pontonowa, która znajduje się na stoku narciarskim pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Długość jej to 250 metrów. Zapewni rozrywkę nie tylko dzieciom, ale również młodzieży oraz dorosłym.

A gdy zgłodniejemy…

Warto udać się do restauracji widokowej w Zakopanem Góralski Browar. Można tam skosztować kuchni zarówno europejskiej jak i regionalnej. W karcie nie brakuje takich pozycji jak śniadanie, lunch, obiad oraz deser. Osoby, które w większym stopniu cenią sobie kulturę regionu, mają możliwość także spróbowania wyjątkowych rzemieślniczych piw.
Dobrym pomysłem będzie również odwiedzenie Góralskiego Browaru przed rozpoczęciem wycieczki. Początek dnia ze wspaniałym śniadaniem w Zakopanem bez wątpienia umili nam wypoczynek w górach. Będziemy najedzeni i gotowi na poznawanie uroku Tatr.

Podhale oferuje turystom wiele ciekawych atrakcji. Nie braknie w nim także dużej ilości miejsc, w których można podziwiać wspaniałą florę i faunę gór.  Zarówno dzieci jak i dorośli znajdą tam coś dla siebie. Koniecznie warto odwiedzić restaurację widokową w Zakopanem Góralski Browar, w której w pełni zanurzymy się w smakach Podhala.

 

Zobacz także