Czy Otwock to dobre miejsce na zakup mieszkania?

gru28,2018

Kiedy porównamy warunki mieszkaniowe, okazuje się, że Otwock wypada bardzo dobrze na tle kraju. Takie wnioski można wyczytać z danych zamieszczanych na portalach związanych z gospodarką nieruchomościami. Z roku na rok można zaobserwować coraz więcej powstających inwestycji oraz wzrost liczby mieszkań. Poza tym coraz więcej mieszkańców miast podejmuje decyzje o szukaniu mieszkania poza miastem. Głównie ze względu na większy metraż dostępny w tej samej cenie co małe mieszkanie blisko centrum Warszawy. Dlatego właśnie Otwock cieszy się powodzeniem głównie wśród młodych rodzin.

Dlaczego warto wybrać Otwock jako miejsce zamieszkania?

Osoby, które decydują się na zamieszkanie w Otwocku, cenią głownie spokój, niespotykaną w Warszawie ciszę, a także – otoczenie przyrodnicze. Główne walory to bliskość rzeki oraz duże, sosnowe lasy. W pobliżu Otwocka znajduje się rezerwat przyrody „Na Torfach”. Problematyczną dla wielu kwestiach mógłby być dojazd do miejsca pracy (jeśli ktoś pracuje w samej stolicy). Otwock jest jednak dobrze skomunikowany – aby dojechać do centrum Warszawy możemy zdecydować się na podróż autobusem albo SKM-ką. W tym drugim przypadku możemy dotrzeć na miejsce już w 40 minut.

W Otwocku znajdziemy wszystko, co niezbędne do codziennego funkcjonowania. W okolicy znajdują się przedszkola, szkoły oraz sklepy. Znajdują się tu również szkoły policealne, które pomagają w uzyskaniu określonych predyspozycji do przyszłego zawodu. Tak jest na przykład w przypadku Zespołu Medycznych Szkół Policealnych zlokalizowanym przy ulicy Andriollego.

Otwock skupia się na stworzeniu optymalnych warunków zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Podejmowane inwestycje przede wszystkim skupiają się na najmłodszym pokoleniu. Obecnie trwa również modernizacja linii kolejowej, przebudowa oraz remont nawierzchni wielu dróg, co ma przełożyć się na wygodę i komfort przemieszczania się po mieście. Rozwojowi ulega również Powiatowe Centrum Zdrowia. Dzięki temu polepsza się komfort leczenia, diagnostyki oraz rehabilitacji pacjentów. Wydłużony czas hospitalizacji sprawił, że podjęto zdecydowane działania w tym zakresie. Modernizacji ulegną gabinety oraz profesjonalny sprzęt. Otwock staje się coraz bardziej przyjaznym miejscem do zamieszkania.

Jakie inwestycje są obecnie realizowane w Otwocku?

W okolicy powstają ciekawe inwestycje budowlane, takie jak Złoty Trójkąt. Osiedle znajduje się we wschodnio-centralnej części Otwocka. Można je porównać do trójkąta, który określają ulice Reymonta, Samorządowa oraz Kościuszki. Inwestycję wyróżnia zachowanie starego starodrzewia, charakterystyczna elewacja z zaokrąglonym kształtem narożników. Na terenie osiedla znajduje się 10 budynków mieszkalnych oraz jeden, który został przeznaczony na cele usługowo-biurowe. Każdy z budynków mieszkalnych ma trzy kondygnacje naziemne z poddaszem użytkowym lub tarasem. Inwestycja obejmuje miejsca parkingowe podziemne oraz naziemne. Windy, szeroki korytarz i przejścia zostały w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Infrastruktura jest przyjazna również dla rodzin z dziećmi, ponieważ nie ma problemu z poruszaniem się po osiedlu z wózkiem dziecięcym. Ponadto na terenie osiedla przewidziano plac zabaw. Osiedle jest w pełni ogrodzone, co zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa. W przypadku mieszkań usytuowanych na parterze często znajdują się ogródki przydomowe.

W Otwocku znajdują się inne zrealizowane inwestycje, które od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jest to osiedle Kolorowa, Giżycka, Sosnowa, Tysiąclecia 36 oraz Andriollego. Ze względu na to, że mieszkania w Otwocku są świetnym rozwiązaniem za przystępną cenę, planowane są kolejne inwestycje.

Inspirowane: stok.info.pl – nowe mieszkanie w Otwocku

Zobacz także