Czym zasłonić okno w łazience?

gru15,2022

Okno w łazience to w naszych czasach coś zupełnie naturalnego. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które zapewnia dopływ naturalnego światła do wnętrza tego pomieszczenia. Dzięki temu można w znacznej mierze ograniczyć zużycie prądu w mieszkaniu. Jednak łazienka jest miejscem, w którym chcielibyśmy zachować intymną atmosferę. Dlatego tak ważną rolę odgrywa zasłona okienna. Na co w związku z tym warto się zdecydować?

Rolety dostosowane do potrzeb i upodobań

Nie od dziś wiadomo, że światło dzienne najlepiej oświetla pomieszczenia mieszkalne. Jednak z drugiej strony chcielibyśmy zachować w łazience jak największą miarę prywatności. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się rolety dzień-noc w kolorach dostosowanych do ogólnej aranżacji pomieszczenia. Klasyczne rolety z tkaniny sprawdzą się, gdy okno jest umiejscowione z dala od wanny lub prysznica. Przy wyborze odpowiednich zasłon na okno łazienkowe warto wybrać produkt, który będzie odporny na parę wodną i wodę. Jeśli zdecydujemy się na zasłony w kasecie, to będziemy mieli pewność, że zakryją one każdą stronę szyby. Przy wyborze odpowiednich zasłon do pomieszczenia łazienkowego warto zwrócić uwagę, czy nie posiadają one metalowych elementów. W tak wilgotnym środowisko mogłyby one szybko korodować.

Ochrona przed hałasem i utratą ciepła

Warto pamiętać, że osłona na okno łazienkowe nie musi być umiejscowiona od wewnątrz. Obecnie na rynku mamy możliwość wyboru produktów, które montuje się na okna od zewnętrznej strony. Zaliczają się do nich rolety fasadowe, posiadające niezwykle korzystne właściwości. Ich ogromnym atutem są walory termoizolacyjne. Szczególnie w okresie zimowym będą bardzo cenne. Pozwalają one zahamować ucieczkę ciepłego powietrza z mieszkania. Powierzchnia między oknem a opuszczoną roletą stanowi świetną izolację cieplną, więc wysokość rachunków za ogrzewanie z pewnością się zmniejszy. Poza tym rolety fasadowe doskonale chronią przed hałasem, co z pewnością docenią mieszkańcy większych miast.

Plastikowe żaluzje i folie samoprzylepne

Niektórzy decydują się na plastikowe żaluzje w oknach łazienkowych. Ten rodzaj produktu trzeba starannie dobrać. Należy idealnie dopasować ich szerokość do rozmiaru okna, by zapewnić sobie jak największą miarę prywatności. Do zalet tego rodzaju zasłon należy zaliczyć łatwość w utrzymaniu czystości. Wystarczy szmatka i delikatne środki chemiczne. W ten sposób można zabezpieczyć całą przestrzeń przed rozwojem drobnoustrojów. Niektórzy decydują się również na folie samoprzylepne. Za ich pomocą można osłonić wnętrze łazienki przed wzrokiem nazbyt ciekawskich osób. Natomiast ich dobra przeźroczystość zapewni sporą dawkę światła dziennego.

Ochrona prywatności w łazience należy do zadań priorytetowych. Jeśli zastosujemy odpowiednie zabezpieczenia w postaci rolet dzień-noc lub rolet fasadowych, to możemy liczyć na pełną intymność. Przy tym nie zahamujemy dopływu światła do pomieszczenia, co się będzie wiązało ze sporą oszczędnością energii.

Zobacz także