Dell Inspiron G7 7500 i7 64GB 1TB RTX 2070 Super – najlepszy wybór dla graczy!

maj18,2021

Wiadomo, że gracze potrzebują laptopów o bardzo mocnych parametrach. Modele te muszą mieć silne podzespoły i bardzo dobrą matrycę. Takim laptopem jest Dell Inspiron G7 7500.

Wygląd

Dell Inspiron G7 7500 ma surowy, profesjonalny wygląd. Nieco obiega stylem od tradycyjnych gamingowych laptopów. Wykończenie jest matowe. Jest dostępny w jednym wariancie kolorystycznym nazwanym przez producenta Anodized Mineral Black. Generalnie, jest odporny na ślady palców lub smugi, wyjątkiem jest jedynie touchpad. Laptop jest solidny ale też i dość ciężki – waży około 2,5 kg.

Procesor, karta graficzna i porty

Sercem laptopa Dell Inspiron G7 7500 jest procesor Intel Core i7-10750H dziesiątej generacji. Każdy gracz doceni jego możliwości. Procesor Intel Core i7 wraz z oddzielną kartą graficzną nVIDIA GeForce RTX2070 Super jest odpowiedzialny za bezproblemowe tworzenie filmów, edycję zdjęć czy przesyłanie strumieniowe podczas gry, które jest bardzo płynne.

Laptop Dell Inspiron G7 7500 posiada jeden port USB 3.2 Gen 1 wyposażony w technologię Power Share oraz dwa zwykłe porty USB 3.2 Gen 1. Poza tym ma wejście na słuchawki lub mikrofon, port HDMI 2.0, port USB 3.2 Gen 2 (Type-C) oraz wejście internetowe R5-45 Killer Networks E2500v2 Gigabit Ethernet.

Ekran

Dell Inspiron G7 7500 posiada ekran full HD o przekątnej 15.6 cala z odświeżaniem na poziomie 300 Hz. Rozdzielczość tego ekranu wynosi 1920 na 1080 pikseli. Częstotliwość odświeżania jest na bardzo wysokim poziomie, wziąwszy pod uwagę, że w laptopach gamingowych z niższej półki wynosi ono około 60 Hz, a w tych z segmentu średniego od 120 do 144 Hz. Użytkownik spodziewa się, że te parametry zapewnią super szybką reakcję na dotyk klawiszy i reakcję na przesunięcia myszki w czasie niezauważalnym dla ludzkiego oka. I dokładnie tak to wygląda w przypadku laptopa Dell Inspiron G7 7500. Podświetlenie matrycy również stoi na bardzo wysokim poziomie. Na pochwałę zasługuje sam wygląd ekranu – wydaje się lekki i kojarzy się bardziej z laptopami biznesowymi niż gamingowymi.

Praca i bateria

W laptopie Dell Inspiron G7 7500 mamy trzy tryby pracy do wyboru: Ballanced, Dell oraz High. Opcje te dostępne są z poziomu zarządzania mocą Power Management. Testerzy uruchomili grę Killing Floor 2 przy możliwie najwyższych ustawieniach w trybie Ballanced. Obraz zmieniał się gładko, bez jakichkolwiek zauważalnych opóźnień.

Głośniki laptopa Dell Inspiron G7 7500 są bardzo dobrej jakości. Odgłosy i dźwięki podczas gry brzmią świetnie, a ich głośność jest na rewelacyjnym poziomie. Przy słuchaniu muzyki dźwięk nie jest płaski jak w większości laptopów.

Bateria tego laptopa wytrzymuje około 3-4 godziny grania, o ile wyłączymy podświetlenie klawiatury.

Podsumowanie

Laptop Dell Inspiron G7 7500 jest premium laptopem do gier. Ale jego wygląd, wielkość i właściwości ekranu powodują, że może być równie dobrze wykorzystywany w biurze czy w domu do pracy. Odświeżanie ekranu i podzespoły są rewelacyjne, więc wydaje się prawie idealny do wymagających gier. Jedynym minusem jest nadmierne nagrzewanie się podczas grania na najwyższych ustawieniach.

Zobacz także