Depilacja rąk – oznaka nadmiernej dbałości o wygląd czy niezbędnik współczesnej kobiety?

kwi30,2019

Depilacja, czyli usuwanie owłosienia to czynność powszechna i regularnie wykonywana przez kobiety. Najbardziej powszechna jest depilacja nóg, pach, okolic bikini oraz twarzy. Niektóre kobiety decydują się również na usuwanie włosów z rąk, a zwłaszcza z okolic przedramion. Niektóre panie zmagają się bowiem z ciemnym, gęstym i dosyć widocznym owłosieniem na całym ciele. Bujne owłosienie wśród kobiet może być spowodowane podwyższonym stężeniem androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Depilacja rąk z pewnością pomaga poprawić wygląd, a tym samym pozbyć się kompleksów, polepszyć samopoczucie i zwiększyć pewność siebie.

Domowe sposoby na depilację kobiecych rąk

Do depilacji rąk można wykorzystać kilka domowych sposobów. Zdecydowanie najpopularniejszą i najtańszą metodą usuwania włosów z przedramion, którą warto stosować jedynie w awaryjnych sytuacjach, jest maszynka jednorazowa. Niestety w tym przypadku łatwo o zacięcia i podrażnienia, które mogą wywoływać zakażenia, a nawet zapalenie mieszków włosowych. Poza tym włoski usunięte za pomocą zwykłej maszynki bardzo szybko odrastają i są przy tym grubsze oraz ciemniejsze niż na początku.

Depilator elektryczny daje znacznie trwalsze efekty, ale jego użytkowanie bywa bolesne, może podrażniać skórę oraz powodować wrastanie włosków.

Kolejnym domowym sposobem na pozbycie się owłosienia z przedramion jest stosowanie kremów do depilacji. Kremy tego rodzaju są łatwe i szybkie w użyciu, ale niektóre preparaty mogą podrażniać i uczulać skórę, a włoski szybko odrastają.

Na własną rękę można wykonać także depilację woskiem, której efekty utrzymują się nawet przez kilka tygodni. Zabieg jest jednak bolesny, powoduje podrażnienia, a sam wosk może być uczulający, zwłaszcza dla osób posiadających cerę wrażliwą.

Podobne efekty, jak przy depilacji woskiem, uzyskamy za pomocą pasty cukrowej. Można ją wykonać w domu z naturalnych składników, takich jak cukier i sok z cytryny. W tym przypadku włoski są usuwane delikatniej, a pasta zwykle nie wywołuje podrażnień czy uczuleń. Przygotowanie pasty cukrowej wymaga jedna doświadczenia i wprawy, a zabieg należy wykonywać niezwykle ostrożnie – środek do depilacji jest gorący i łatwo poparzyć nim delikatną skórę rąk.

Depilacja laserowa

Kolejnym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia z rąk jest depilacja laserowa, która zaliczana jest do depilacji trwałych. Depilacja laserowa polega na tym, że wiązka lasera wnika w skórę, niszcząc cebulkę włosa. Pełny efekt zabiegu zauważalny jest zwykle po wykonaniu serii kilku zabiegów, gdyż laser usuwa wyłącznie włoski będące w fazie wzrostu. Początkowo wiele osób ma wrażenie, że owłosienie odrasta, tymczasem włoski przesuwają się po prostu ku powierzchni skóry i po kilku tygodniach samoczynnie wypadają. Warto przypomnieć, że depilacja laserowa jest bezpieczna dla zdrowia i jako jedyna pozwala w pełni pozbyć się owłosienia z wybranych obszarów ciała, również z rąk.

Depilacja laserowa laserem Vectus

Jedną z metod depilacji laserowej jest depilacja laserowa Vectus. Laser Vectus jest najszybciej działającym laserem w swojej kategorii produktów. Dzięki zastosowaniu lasera Vectus do depilacji nie należy obawiać się o poparzenia, ponieważ sprzęt jest przeznaczony do różnych fototypów skóry i kolorów owłosienia. Specjalny system bada poziom melaniny w skórze, dlatego siła lasera jest optymalnie dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjentki. Światło emitowane przez laser jest przejmowane przez barwnik włosa, co powoduje rozpad mieszka włosowego pod wpływem wysokiej temperatury. Poprzez dobór odpowiedniej długości fali lasera oraz optymalnego czasu naświetlania, laser Vectus trwale niszczy macierz włosa. Przeciwwskazaniem do stosowania depilacji laserowej jest m.in. ciąża i okres karmienia piersią, choroby skóry, infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe, opalenizna, choroby przewlekłe, padaczka czy tatuaż w miejscu zabiegu.

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia, gdyż daje trwałe efekty i nie podrażnia delikatnej skóry rąk. Przed wykonaniem zabiegu warto dokładnie zapoznać się z przeciwwskazaniami do jego wykonania.

Inspirowane: Depicare.pl – depilacja nóg

Zobacz także