Dywaniki łazienkowe – mały element o ciekawym charakterze

cze13,2018

Szeroki wybór dywaników łazienkowych – na co zwrócić uwagę?

Producenci prześcigają się w ofertach dywaników łazienkowych, które od lat cieszą się ogromną popularnością. Dzięki nim do wnętrza wprowadzona zostaje przytulność oraz niesamowity oryginalny charakter. Podczas kąpieli każdy marzy o pełni luksusu i wygody. Wychodząc spod prysznica, zamiast zetknąć się z nieprzyjemnym chłodem płytek, zdecydowanie przyjemniejszym jest stanąć na puszystym i miękkim dywaniku łazienkowym, który dodatkowo spełni także zapewni bezpieczeństwo, uniemożliwiając poślizgnięcie się na mokrej posadzce. Dokonując wyboru odpowiedniego dla nas dywaniku łazienkowego, można mieć spory problem, ponieważ oferta jest dość szeroka. Producenci proponują klasyczne miękkie dywaniki, ale także wykonane z korka oraz pianki. Każda z wymienionych opcji jak najbardziej spełnia swoje funkcje, a wybór jest uzależniony tylko od upodobań nabywcy. Każdy z typów charakteryzuje się innymi cechami. Te  z pianki wykazują się znaczną absorpcją wody. Cechą wyróżniającą korek jest szybka zdolność wysychania. Za to klasyczne dywaniki wykonane z włosia imitujące minimalistyczny dywan, pełnią głównie funkcje dekoracyjne, nadając wnętrzu przytulny charakter i ocieplenie aranżacji. Głównie od gustu klienta zależy, na co się zdecyduje, ponieważ każde z tworzyw prezentuje inne właściwości, wszystkie zaś świetnie sprawdzają się w łazienkowych przestrzeniach. Dodatkowo ważnym jest zauważenie tego, że dzięki dywanikom w łatwy sposób i co najważniejsze niezbyt kosztowny, odmienić  można przestrzeń, do której przyzwyczailiśmy się od lat. Za ich pośrednictwem stare wnętrza zyskują lekkości i świeżości.

Pielęgnacja dywaników łazienkowych

Najważniejsze jest regularne odkurzanie. Dywaniki z włosia świetnie piorą się w pralce. Mniej wymagające są te z korka, ponieważ wystarczy, że raz na jakiś czas przetrzemy je wilgotną szmatką. Podobnie jest w przypadku piankowych dywaników. Tak więc jeśli chodzi o łatwość utrzymania, wszystkie wymienione opcje nie stwarzają dużych trudności w pielęgnacji, jednak prym wiodą tu dywaniki z korka i pianki.

Kolor, faktura styl – na co się zdecydować?

Tu oferta jest bardzo szeroka i dostosowana do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem faktur, stylów, kolorów dywaników łazienkowych. Istotnym jest to, że dywaniki te w niezwykle szybki i prosty sposób są w stanie ożywić niejedno wnętrze, dodając efekt przytulności. Należy jednak pamiętać, że muszą one współgrać z charakterem i stylem pomieszczenia. Zwrócić trzeba przede wszystkim uwagę na kolorystykę wnętrza. Tam, gdzie jest już dość dużo akcentów kolorystycznych, warto zdecydować się na dywaniki o jasnej kolorystyce i o dość prostych wzorach, najlepiej by były one gładkie, w jednej, stonowanej stylistyce. Jeśli mamy zaś do czynienia z aranżacją klasyczną, warto tu pokusić się o odrobinę szaleństwa, decydując się na bardziej wyszukane dywaniki łazienkowe. Najlepszym wyborem będą w tym przypadku wykonane z włosia, miękkie i subtelne, dodające uroku i przytulności. Współgrać będą wtedy w szykowny sposób, podkreślając wysublimowany styl. Jeśli jesteśmy posiadaczami wnętrza o stylistyce naturalistycznej, gdzie prym wiodą takie materiały jak kamień czy drewno, watro zwrócić uwagę na korkowe dywaniki, które z pewnością staną się dopełnieniem takich aranżacji.

Inspirowane:  Madley.pl – ręczniki łazienkowe

Zobacz także