Dźwigi HDS – bezpieczny transport materiałów budowlanych

sty21,2019

Branża transportowa musi stawiać czoła coraz to większym wyzwaniom. Pośród nich wymienić można chociażby przewożenie wielkogabarytowych, a przy tym ciężkich przedmiotów. Na przeciw takim wyzwaniom wychodzi transport HDS. Jego wykorzystanie zostało docenione również podczas przewożenia wszelkich materiałów budowlanych.

Czym jest dokładnie transport HDS?

HDS (hydrauliczny dźwig samochodowy) to samochód, który wyposażony jest w specjalistyczny żuraw do przeładunku. Samochody HDS mogą być wykorzystywane w różnych sytuacjach. Stosuje się je chociażby w przemyśle, ale również w budownictwie, a ponadto można dzięki nim rozładowywać towary na paletach i produkty betonowe. 

Wykorzystanie transportu HDS do bezpiecznego transportu materiałów budowlanych

Transport HDS znajduje swoje zastosowanie w wielu działach przemysłu. Można tutaj wymienić chociażby budownictwo. Dzięki hydraulicznym dźwigom samochodowym możliwe jest przewożenie wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych. Zwykle takie dźwigi stosowane są jako pojazdy do przewożenia produktów wielkogabarytowych. HDS może być wykorzystywany nie tylko do załadunku, ale i do rozładunku materiałów. Dzięki niemu możliwe jest przenoszenie nawet bardzo dużych elementów budowlanych, bez konieczności ich cięcia. Ponadto hydrauliczny dźwig samochodowy sprawdzi się również w przenoszeniu i układaniu kontenerów z wszelką zawartością. Wysokie żurawie Dźwigów HDS umożliwiają przetransportowanie materiałów budowlanych nawet na duże wysokości.

Dźwigi HDS w znaczący sposób ułatwiają przewóz materiałów budowlanych. Dzięki temu, że są wyposażone w panel sterowania, mogą przenosić materiały o zróżnicowanej wadze.

Pojazdy HDS są bardzo wytrzymałe. Ich realny udźwig szacowany jest nawet na 8 ton. Ich ładowność mieści się w zakresie od 3,5 tony do 11,5 ton. Ponadto cechuje je maksymalny wysięg do ponad 16 metrów, jak również posiadają możliwość transportowania ładunków o maksymalnej długości 8,5 metra, szerokości 3,2 metra i wysokości 3,3 metra.

Warto zaznaczyć również, że dźwigi HDS nadają się także do kopania. Wystarczy dołączyć do ich ramienia łyżkę z zębami, dzięki czemu będą one pełnić rolę koparki. Dlatego też HDS pozwoli na wykonanie wykopów pod fundamenty albo też pod różne instalacje w nowopowstających budynkach.

Należy wspomnieć, że do sprzętu tego typu  można podpiąć, albo też doczepić przyczepę o łącznej ładowności nawet do 10 ton.

Dźwig HDS sprawdza się idealnie w szczególności podczas transportów międzynarodowych. Dzięki tego rodzaju dźwigom można przewozić produkty o dużych wymiarach, takich jak chociażby szkielety budynków czy też materiały budowlane. Dzięki transportowi HDS realizacja wszelkich rodzajów prac może zostać znacznie przyspieszona.

Podsumowując powyższy artykuł, warto podkreślić, że dźwigi HDS sprawdzają się w wielu sytuacjach. Między innymi mogą posłużyć do bezpiecznego transportu materiałów budowlanych. Dzięki dużemu zasięgowi ich wysięgnika można podnosić różne produkty nawet na bardzo duże wysokości. Jako, że dźwig HDS może przenosić materiały budowlane o wadze nawet do 8 ton, nie ma konieczności rozdzielania ich na mniejsze części. Dźwigi HDS są również bardzo precyzyjne, dzięki czemu można dostarczyć na przykład szkielety budynków w dowolnie wyznaczone miejsce.

Zobacz także