Efekt liftingu i wygładzenia, czyli rybi kolagen w pielęgnacji skóry twarzy

lip29,2021

Chyba każdy pragnie pięknej i gładkiej skóry twarzy, zwłaszcza kobiety, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia. Spadek jędrności skóry jest spowodowany małą ilością kolagenu, którego z wiekiem skóra wytwarza coraz mniej, przez co komórki nie nadążają z „naprawianiem” różnorodnych mikrouszkodzeń. To on odpowiada za strukturę skóry, dlatego gdy zaczyna go brakować, wiotczeje. Jak temu zapobiec? Jak skutecznie dbać o dojrzałą skórę twarzy?

Czym jest kolagen i gdzie go znaleźć?

Kolagen jest jednym z najważniejszych białek w organizmie i stanowi około 70% skóry, stąd jego ubytki są widocznie zauważalne. Sprawia on, że skóra jest jędrna, gładka i napięta, a także reguluje proces zabliźniania się i gojenia ran. Mówi się, iż kolagen tworzy „rusztowanie” skóry człowieka – gwarantuje integralność jej struktur.

Na rynku znajdziemy masę kosmetyków z kolagenem takich jak kremy, sera, olejki, odżywki, czy różnego rodzaju suplementy. Nie wystarczy jednak zaopatrzyć się w pierwszy lepszy z nich, bowiem warto wiedzieć, że nie każdy kolagen będzie tak samo skuteczny. Aby prawidłowo zadziałał, musi przeniknąć w głąb naszej skóry, a żeby się tak stało jego cząsteczki powinny być wystarczająco małe. Takiej budowy nie posiada często wykorzystywany w drogeryjnych kosmetykach kolagen wieprzowy lub bydlęcy.

Rybi kolagen, czyli najbardziej skuteczny kolagen w pielęgnacji

Te wymagania spełnia właśnie rybi kolagen. Dzięki jego podobieństwu w budowie do kolagenu ludzkiego jest on lepiej przyswajalny niż inne jego odmiany. Ma on postać trójhelisy niezbędnej do tego, by skóra ludzka skutecznie zaabsorbowała jego właściwości. Jest to kolagen aktywny, który stanowi żywą formą białka i po zetknięciu z naszą skórą zmienia postać, stając się z nią kompatybilny – przenika przez naskórek i dociera do skóry właściwej, czyli dokładnie tam, gdzie powinien by właściwie działać.

Warto jednak wiedzieć, że takiego samego działania nie będzie miał sproszkowany rybi kolagen tak często sprzedawany w drogeriach. Dlaczego? W proszku nie jest możliwe utrzymanie jego odpowiedniej budowy, która pozwala na wchłonięcie składników aktywnych przez skórę. Takie właściwości będzie miał tylko produkt w postaci żelu. Z tego względu, jeśli zależy nam na skutecznym działaniu kolagenu, warto zainwestować w bardziej ekskluzywne kosmetyki do twarzy. Jednym z nich jest luksusowy odmładzający olejek La Vie Skin.

Jak działa olejek La Vie Skin?

Serum La Vie Skin jest nazywane eliksirem młodości. Dzięki obecności rybiego kolagenu pobudzi naturalne procesy regeneracji skóry i stymulacji nowych komórek, nawilży i co najważniejsze – spłyci zmarszczki. Skóra stanie się gładsza i bardziej jędrna, a dzięki dodatkowo zawartym w olejku kwasie mlekowym i elastynie zapewni równomierny koloryt skóry oraz łagodzenie podrażnień.

Warto zauważyć, że serum La Vie Skin posiada krótki skład – zawarte są w nim tylko te aktywne składniki najbardziej potrzebne dla regeneracji skóry. Nie posiada ono zbędnych dodatków zapachowych lub konserwujących jak często bywa w kosmetykach drogeryjnych. Trzeba pamiętać, że bardzo często im mniej składników, tym lepiej dla skóry, stąd luksusowe kosmetyki z wyselekcjonowanymi składnikami  są najlepszym wyborem.

Zobacz także