Era nowoczesnych automatycznych i półautomatycznych maszyn do gięcia niemieckiego producenta RAS

lis24,2020

Automatyzacja procesów produkcyjnych nikogo już nie zaskakuje, a wdrażanie nowych rozwiązań wspomagających efektywność, ale i bezpieczeństwo pracy, jest coraz częściej jedyną szansą na dotrzymanie kroku wysoko rozwiniętym zakładom produkcyjnym.

Planujesz unowocześnić produkcję, aby stać się konkurencyjnym na rynku?  Nowoczesne rozwiązania producenta RAS pomogą skutecznie zautomatyzować proces produkcji i podwyższyć jakość wykonywanych produktów.

Przy obrabianiu większych i mniejszych elementów, możesz osiągnąć wysoką jakość wykonania detali. Dzięki systemowi stabilizującemu wysokiej jakości, unikniesz niepożądanych rys, zagięć oraz ubytków, które generują niepotrzebne koszty.

Producent RAS oferuje różnorodne rozwiązania w zależności od potrzeb i specyfiki detali klienta. Propozycje zaczynają się od zaginarek z gięciem jednostronnym typu TURBObend, FLEXIbend oraz GIGAbend, po bardziej zaawansowane maszyny z gięcie dwustronnym, dzięki któremu zaczynamy automatyzować proces gięcia, jak np. maszyna XLTbend. Idąc dalej, niemiecki potentat ma w swoich propozycjach specjalistyczne wysokowydajne centra gnące:

– Multibend Center – dedykowane do różnych profili i obudów o gr. do 2,5 mm stali zwykłej. Cały proces w pełni automatyczny.

– ProfileCenter – dedykowane do skomplikowanych profili typu ościeżnica drzwiowa. Cały proces w pełni automatyczny.

– MiniBendCenter – wykonujące gięcia na małych powierzchniach. Cały proces w pełni automatyczny.

– UpDownCenter – półautomatyczne centrum gnące do gięcia profili i obudów o gr. do 4 mm stali zwykłej.

W zależności od Państwa potrzeb wybrany system pomoże w uzyskaniu wymaganej precyzji, efektywności oraz obniżenia kosztów produkcyjnych. Intuicyjny proces obsługi usprawni wszystkie etapy obróbki materiału.

Solidność i wysokie standardy wykonania

Decydując się na maszyny od firmy RAS stawiasz na precyzję wykonania i nowoczesne rozwiązania renomowanego producenta. Dzięki temu osiągniesz pożądane wymiary, a także zapewnisz bezpieczeństwo pracownikom podczas wykonywanych czynności, unikając nieprzewidzianych sytuacji.

Bezpieczeństwo podczas pracy oraz przyspieszenie procesu zaginania

Wielu operatorów w swojej pracy zmaga się z obsługą długich, szerokich i ciężkich elementów. W przypadku zastosowania prasy krawędziowej obrabiany detal wymaga wtedy zaangażowania większej ilości operatorów do stałego przesuwania i podpierania ciężkich blach podczas wykonywanej operacji. Przy gięciu na zaginarkach detal spoczywa na stole roboczym wyposażonym w kulki ślizgowe dla łatwiejszej manipulacji. Znacznie podnosi to bezpieczeństwo podczas pracy oraz przyspiesza cały proces.

Praktyczne zastosowanie i oszczędność pieniędzy

Maszyny gnące RAS nie wymagają zaopatrywania zakładu w dodatkowe elementy wyposażenia. Dzięki uniwersalnej konstrukcji, najczęściej stosowane profile można wytwarzać bez konieczności nabycia dodatkowych narzędzi. Stabilna konstrukcja urządzenia chroni je przed uderzeniami, rdzą oraz wilgocią. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się z ich długiej i bezawaryjnej pracy przez wiele lat.

Produkty od renomowanego producenta

Firma RAS od lat specjalizuje się w produkcji zaginarek, centr gnących i innych urządzeń do obróbki blach. Ich produkty to synonim precyzji i trwałości. Wybierając produkty od uznanego producenta zyskujesz również łatwy dostęp do serwisu i części zamiennych.

Zobacz także