Jak dodać sobie pewności siebie? Poznajcie naszych 5 rad

cze1,2022

Brak pewności siebie może utrudniać życie. Człowiek nie potrafi nie tylko zawalczyć o siebie, ale też dobrze się zaprezentować. Zatem nie jest skazany na sukces. Rzecz jasna każdy ma prawo być tym, kim chce być, ale jeżeli brak pewności siebie czy też skrajna nieśmiałość Wam przeszkadza, to czas najwyższy to zmienić i zawalczyć o siebie. Poznajcie 5 rad, dzięki którym dodacie sobie pewności i wreszcie lepiej poczujecie się we własnej skórze.

Modna fryzura, czyli nasz top 1

Czasami błahe rzeczy mają duże znaczenie i choć pozornie nie wydają się ważne, to jednak w dodaniu pewności siebie wiodą wręcz prym. Na pewno świetnym tego przykładem jest fryzura. Gdy człowiek ma bad hair day, to najczęściej zakłada czapkę z daszkiem. A gdy czuje, że ma bad hair day cały czas, to rzeczywiście nie czuje się pewny siebie. Na szczęście można to zmienić. Jeżeli marzycie o gęstych i długich włosach to Wasze marzenie może się spełnić. Wiadomo, że nie każdą z nas matka natura obdarzyła pięknymi i mocnymi włosami. A wiecie co jest jeszcze gorsze? Otóż to, gdy faceci mają gęste włosy, a przy tym nagminnie ścinają się na jeżyka. Ale wróćmy do braku pewności siebie. Jeżeli chcecie to zmienić, to możecie bardzo łatwo. Wystarczy tylko zdecydować się na zagęszczenie i przedłużenie włosów. Doskonałym wyborem są oczywiście włosy doczepiane od Remy-Hair.pl. A gdy wreszcie Wasza fryzura będzie spełnieniem Waszych marzeń, kompleksy i brak pewności pójdą w niepamięć.

Terapia, czyli nasz top 2

Czasami trzeba podjąć naprawdę zdecydowane działanie. Jeżeli jesteście do tego stopnia niepewne siebie, że nie potraficie normalnie egzystować w codziennym życiu, to oznacza, że trzeba zastosować radykalne działanie. Otóż może się okazać, że brak pewności siebie jest wynikiem choćby lęku społecznego. I w tym przypadku konieczna będzie terapia, na której przepracujecie problem. Terapia u dobrego psychoterapeuty może być naprawdę pomocna. Niestety trzeba się liczyć także z tym, że lęk społeczny może być tak nasilony, że nie obędzie się bez farmakoterapii, ale wtedy niezbędna już będzie pomoc psychiatry, co notabene nie jest żadnym powodem do wstydu.

Czerwona szminka, czyli nasz top 3

Skoro było już o radykalnych działaniach, które często są niezbędne możemy przejść do tych zdecydowanie lżejszych. Pewności siebie każdej kobiecie dodaje także kolor czerwony. Prawda jest taka, że można szybko dodać pewności siebie i to w prosty sposób. Wystarczy tylko pomalować usta na czerwono. Cóż będą prezentować się zmysłowo, ale i uwodzicielsko, a przy tym Wy wreszcie poczujecie się dobrze we własnej skórze. Jeżeli sądzicie, że czerwona szminka nie jest dla Was, to jesteście w błędzie. Otóż pasuje ona każdej kobiecie, niezależnie od wieku. Każda z nas pięknie się prezentuje mając pomalowane na ten kolor usta. Analogiczne działanie mają szpilki – rzecz jasna w kolorze czerwonym i to na wysoki połysk. Może i są niewygodne, ale jak dobrze w nich wyglądamy. Czasami warto się nieco przemęczyć, gdy jest to takie pomocne.

Piękny uśmiech, czyli nasz top 4

Krzywy zgryz czy zęby z próchnicą mogą być przyczyną kompleksów i braku pewności siebie. Czasami może się Wam wydawać, że wszyscy patrzą na Wasz zgryz i go chcą skomentować, ale tak na pewno nie jest. Nie należy przejmować się tym, co kto o Was myśli – to tak swoją drogą. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, by zadbać o piękny uśmiech i wreszcie móc bez skrępowania się uśmiechnąć. Można łatwo wyleczyć zęby, a na krzywy zgryz przyda się aparat ortodontyczny. Może efekt nie będzie widoczny od razu, ale na pewno bardzo szybko, a więc warto zadbać o siebie i sprawić, by uśmiech nie powodował u Was skrępowania.

Akceptacja siebie, czyli top 5

Oczywiście czas przejść do tego, jak ważna jest akceptacja siebie. Nie można zastanawiać się, co ktoś o Was pomyśli. Nie możecie też ulegać Waszym kompleksom, które notabene są wytworem Waszej wyobraźni. W końcu każdy z nas jest piękny, a każda z nas jest piękna. Każdego ranka warto to sobie powtarzać. Nie można też porównywać się do innych. Pomyślcie tylko, że jesteście najlepszą wersją samej siebie i najważniejsze jest, aby siebie zaakceptować, a wtedy Wasze życie stanie się piękniejsze, a Wy będziecie szczęśliwsze.

Zobacz także