Jak każdy z nas może pomóc przedsiębiorcom w czasie kryzysu? Szybkie pytanie i tylko dobre odpowiedzi

lut1,2021

Mamy nie tylko pandemie koronawirusa, ale i kryzys gospodarczy. Niestety wielu przedsiębiorców jest na skraju bankructwa bądź też ma spore długi, które wciąż się powiększają, a niestety nie każdy jest muzykiem disco polo i może liczyć na pomoc Państwa (sic!). Trzeba przyznać, że jest to przerażające, że pseudomuzycy otrzymują wsparcie, a osoby, które naprawdę ciężko pracują nie mogą na nic liczyć, a jeżeli coś otrzymają to można powiedzieć, że jest to jakiś ochłap. Dlatego też jeżeli jesteście w grupie, której kryzys nie dotknął, bądź zrobił to w niewielkim stopniu powinniście pomagać przedsiębiorcom, choćby nawet w minimalnym stopniu, bo przecież nigdy nie wiadomo czy nas kiedyś taka sytuacja nie dotknie. W dzisiejszym wpisie przedstawimy jak każdy z nas może pomóc.

Kupuj jedzenie na wynos

Bądźmy szczerzy, trudno jest nie popierać ludzi, którzy otwierają swoje lokale z desperacji, bo nie mogą liczyć na pomoc. Niestety wizyta sanepidu i nakładanie kar w takich sytuacjach jest na porządku dziennym, dlatego też warto pomagać, aby nie doszło do tego, że restauratorzy otwierają lokale, a od służb otrzymują wysokie kary. Każdy z nas takim przedsiębiorcom może pomóc. Wystarczy tylko w miarę możliwości kupować jedzenie na wynos. Oczywiście nie każdego stać, aby codziennie zamawiać, ale jeżeli każdy w co jakiś czas, zakupiłby choć porcję ciasta czy pizzę, to pomoc byłaby odczuwalna. Pamiętajcie, że nie chodzi tylko o przedsiębiorców, ale i osoby zatrudnione, które często pracują na umowach-zlecenie i znikąd nie mają szans na otrzymanie pomocy. Stąd też warto zakupić coś w miejscu, gdzie pracują, bo tylko tak będą mogły utrzymać pracę.

Pomóż sprzedawcom, czyli kupuj towary

Lubimy robić zakupy i wiele osób kiedy tylko ma na to czas je robi. O ile normalnie nie polecamy zbytniego wydawania pieniędzy, tak w obecnej sytuacji, im więcej kupujemy tym mamy szansę, że sklepy także się utrzymają. Jeżeli boicie się koronawirusa, to polecam Wam zamawianie w sklepach internetowych, dzięki temu także dołożycie swoją cegiełkę i pomożecie. Tak naprawdę wiele sklepów odczuwa zmniejszenie obrotów, ale zakup choć jednej rzeczy da nadzieje na lepsze jutro. Multiramki na kilka zdjęć, korale ręcznie robione, owoce na bazarze – kupujcie wszystko na co macie ochotę, bo każda pomoc się liczy.

Zawieszony obiad

Jak wiecie od lat działa w wielu restauracjach inicjatywa typu zawieszony obiad czy zawieszona kawa. W czasach koronawirusa rzeczywiście trudniej ją utrzymać, a przez to wiele osób zostaje bez ciepłego posiłku w ciągu dnia. Dlatego też warto sprawdzić czy w Waszym mieście przypadkiem nie działa nadal taka inicjatywa i warto ją wesprzeć, tym bardziej że jest zima, a więc dodatkowo bezdomne osoby potrzebują ciepłej strawy. Obiady trafiają do potrzebujących, nie tylko osób bezdomnych, ale i starszych, których zwyczajnie na nie nie stać, co jest przerażające, że nadal w XXI wieku są osoby, które chodzą głodne, podczas gdy kraj wydaje pieniądze na „misyjność” TVP. Warto też zauważyć, że zakup posiłku pomaga nie tylko osobom biednym, ale także samym restauratorom.

A gdy skończą się obostrzenia…

W końcu trzeba liczyć na to, że szczepienia ruszą szybciej i zwyczajnie pandemia odpuści, a obostrzenia zostaną zniesione. Pewnie każdy z nas nie może już doczekać się tej sytuacji. Dlatego też gdy już to nastąpi warto by każdy z nas wsparł polską gospodarkę, a więc pojechał na wakacje nad morze czy w góry, wyszedł do muzeum, teatru czy nawet na mały wernisaż sztuki. Każda forma pomocy się liczy. Choć w wielu przypadkach dzieli nas tak wiele, choćby poglądy, wiara, ale i samo podejście do pandemii, to jednak nadal musimy się jednoczyć, tym bardziej że sytuacja jest trudna. Oczywiście nie zapominajmy o naszych braciach mniejszych, czyli zwierzętach, które są tak samo ważne.

Ważna jest każda pomoc, zatem niezależnie co kupisz multiramkę, obiad, zawieszony obiad, paczka karmy – liczy się gest, nawet jeżeli jest on drobny. Pomyślcie tylko, gdyby każdy zaangażował się w pomoc, a nie tylko wstawiał obrobione zdjęcia na Instagram, jak wiele firm można by uratować przed bankructwem.

Zobacz także