Kompresory do małych i średnich lakierni

gru20,2019

Nowoczesne sprężarki tłokowe idealnie nadają się do małych i średnich zakładów przemysłowych i warsztatów. To produkty dostosowane do przedsiębiorców, którzy na co dzień wykorzystują sprężone powietrze, jednakże nie potrzebują bardzo rozbudowanego parku maszynowego.

Sprężarki dla właścicieli małych zakładów i warsztatów

Sprężarki tłokowe do małych i średnich lakierni to urządzenia,  które osiągają maksymalne ciśnienie robocze do 10 barów. Ich atutem jest bardzo prosta konstrukcja oraz zasady działania, które sprawiają, iż są to kompresory powszechnie wykorzystywane w wielu branżach przemysłowych. Mimo, że ich moc jest dużo niższa, niż w przypadku tradycyjnych sprężarek śrubowych, spełniają one zapotrzebowanie firm, które nie potrzebują urządzeń o bardzo dużej mocy i dużym ciśnieniu roboczym.

Na rynku można zakupić trzy podstawowe typy sprężarek tłokowych, które różnią się od siebie poszczególnymi parametrami pracy. Można zdecydować się na sprężarki serii A o mocy 1,5 do 3,8 kW oraz ciśnieniu pracy od 10 do 15 barów, sprężarki serii A-0 o mocy 1,1 do 3,8 kW oraz ciśnieniu pracy 7 do 10 barów oraz sprężarki serii A-Tower o mocy 3,0 do 11,4 kW oraz ciśnieniu pracy 10 do 15 barów. To kompresory, które idealnie spełniają potrzeby małego przedsiębiorstwa świadczącego usługi lakiernicze. Warto dodać, że można zdecydować się zarówno na sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe.

Idealne kompresory przemysłowe dla małych lakierni

Właściciele małych i średnich lakierni mogą wybrać sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe, które posiadają innowacyjne rozwiązania technologiczne, a także zapewniają długą i bezawaryjną pracę. Kupując sprężarki tłokowe bezolejowe do małych i średnich lakierni osiąga się najwyższy poziom czystości powietrza, a także cichą i wydajną pracę przez długie sezony.

Sprężarki bezolejowe są dedykowane tym klientom, którzy na pierwszym miejscu stawiają najwyższą jakość sprężonego powietrza, wolnego od wszelkiego rodzaju pyłków, zanieczyszczeń, bakterii, drobnoustrojów czy cząstek oleju. To urządzenia, które spełniają rygorystyczne dyrektywy względem czystości powietrza. Sprężarki tłokowe bezolejowe mają zastosowanie również w branży petrochemicznej, spożywczej, kosmetycznej, wojskowej czy farmaceutycznej. Właściciele małych i średnich lakierni mogą zdecydować się na rozwiązanie, którymi są kompresory tłokowe bezolejowe, szczególnie, gdy wykonują oni usługi wymagające zastosowania najwyższej jakości sprężonego powietrza.

Zalety kompresorów przemysłowych tłokowych o mniejszej mocy

Decydując się na sprężarki tłokowe do małych i średnich lakierni otrzymuje się urządzenia o wielu zaletach.  Przede wszystkim to kompresory, które można doskonale dopasować do indywidualnych potrzeb lakierni. Ponadto, są to modele, które nie wymagają dużych nakładów finansowych poniesionych na ich eksploatację oraz naprawy, konserwację i przeglądy.

Dostępne na rynku sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe dedykowane lakierniom posiadają opcję systemów modułowych. Oznacza to, iż można swobodnie połączyć kilka urządzeń w jeden system lub też dostosować nowe kompresory przemysłowe do posiadanej już instalacji.

Sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe do lakierni mogą pracować przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez ryzyka zbyt szybkiego uszkodzenia podzespołów czy elementów konstrukcyjnych. Zajmują one niewielką przestrzeń, a także nie narażają przedsiębiorców na duże koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej. To urządzenia, w których zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne oraz materiałowe, co pozwala na wydłużenie ich żywotności i wpływa na niezawodność, bez względu na stopień ich zużycia czy zmęczenie materiału.

Decydując się na zastosowanie sprężarek tłokowych olejowych i bezolejowych dedykowanych małym i średnim lakierniom otrzymujesz sprzęt godny polecenia. To urządzenia, które posłużą przez wiele lat i przetrwają w niezmienionym stanie, bez względu na stopień ich eksploatacji i intensywność codziennej pracy To doskonała oferta dla osób, które wykorzystują sprężone powietrze, ale nie potrzebują kompresorów przemysłowych o bardzo dużej mocy.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza

Zobacz także