Konwersacje po angielsku, czyli najlepszy sposób na naukę języka

sie7,2018

Nawet dziesiątki godzin spędzonych nad podręcznikami nie zastąpią najskuteczniejszego sposobu na naukę języka, czyli samej konwersacji. Uczenie się poprzez rozmowę to najlepsza metoda, aby posiąść tak potrzebną w dzisiejszych czasach zdolność komunikowania się po angielsku.

Można spędzić nawet i 20 lat za granicą i nie potrafić wydusić z siebie jednego zdania w języku obcym, a można też świetnie nauczyć się języka nigdy nie opuszczając kraju. Klucz jest jeden: zamiast teoretyzować, trzeba zacząć rozmawiać.

Co dają konwersacje po angielsku?

Współczesne trendy w nauczaniu języków obcych wskazują jasno, że najlepszym sposobem nauki jest konwersacja. Nawet dobrze skonstruowane podręczniki nie zastąpią prostej wymiany zdań z drugą osobą. Przystępując do nauki języka angielskiego w formule konwersacji, możesz być pewnym, że:

– zlikwidujesz blokadę w komunikacji

Dla kogoś, kto uczy się języka poprzez konwersację, taka sytuacja nie będzie żadnym zaskoczeniem. Dźwięk pytania zadawanego w języku angielskim wydaje się czymś powszechnym i naturalnym. Osoba znająca język bez problemu odpowie na każde pytanie, nawet przy użyciu najprostszych słów. Konwersacja buduje śmiałość i dodaje odwagi w posługiwaniu się językiem obcym.

– Zdobędziesz umiejętność posługiwania się językiem w codziennej rozmowie

Podczas rozmowy nie będziesz się zastanawiać nad konstrukcją zdania, które chcesz wypowiedzieć. Nie będziesz zaprzątać sobie głowy tym, jak buduje się zdania twierdzące z czasownikami albo w których sytuacjach należy użyć bezokolicznika. Po prostu zaczniesz mówić. A później będziesz mówić jeszcze więcej.

Z czasem, dzięki rozmowom z native speakerami, oglądaniu filmów czy wiadomości w języku angielskim, sam odkryjesz, która forma brzmi właściwie, i jak budować zdania gramatycznie poprawne.

– Osłuchasz się z wymową i poznasz językowe niuanse

To oczywiste, że słysząc mowę angielską, będziesz wiedzieć, jak należy wypowiadać poszczególne słowa i doskonale opanujesz fonetykę.

Ważne, aby uczyć się języka z native speakerem, czyli osobą posługującą się językiem obcym na poziomie języka ojczystego lub lektorem, który przebywał dłuższy czas za granicą. Nauka poprzez konwersację nie polega na sztywnym trzymaniu się schematów. Dzięki temu będziesz lepiej przygotowany na zagraniczną wizytę. Nie zdziwią cię potocznie używane słowa ani specyficzny akcent. Poczujesz się jak ryba w wodzie.

Nie ugrzęźniesz nad książkami

Trzeba też pamiętać, że nauka może być przyjemnością. Zamiast siedzieć nad książkami, będziesz wchodzić w interakcję. Będziesz się cieszyć na każdą nadchodzącą lekcję oraz możliwość przeprowadzenia kolejnych interesujących rozmów, dzięki którym twoje umiejętności językowe będą tylko rosnąć.

Najlepszy sposób na naukę języka

Nauka poprzez konwersację niesie ze sobą nieocenione korzyści. Język angielski, niezależnie od sytuacji w której go usłyszysz, nie będzie budził ani twojego zdziwienia, ani zaskoczenia. Dzięki przyzwyczajeniu do konwersacji wypracujesz w sobie potrzebę dialogu – dociekania w różnych kwestiach oraz udzielania odpowiedzi na zasłyszane pytania. So, are you interested? There’s no time to waste, let’s start learning!

Inspirowane: archibald.pl – angielski Warszawa

Zobacz także