Mikołajkowy weekend w Warszawie – sprawdź, co zobaczyć

gru10,2018

Mikołajki to wspaniały okres, w którym można zabrać najbliższych na niezwykłą wycieczkę. Chociaż za oknem panuje zima, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spędzić gorący weekend pełen atrakcji. Trzeba jedynie dobrze przemyśleć, dokąd udać się na wycieczkę, ponieważ warto, żeby było to miejsce, które obfituje w wiele ciekawych obiektów turystycznych. Idealnym rozwiązaniem jest mikołajkowy weekend w Warszawie, czyli mieście, które tętni życiem o każdej porze roku.

Dlaczego wybrać Warszawę?

Stolica Polski od lat przyciąga wielu turystów nie tylko z kraju, ale i ze świata. Spowodowane jest to obecnością wielu zabytków historycznych oraz atrakcji, których nie sposób znaleźć w innym mieście. Poza tym Warszawa znana jest jako bardzo piękny ośrodek, obfity w zielone tereny rekreacyjne oraz posiadający malowniczo zagospodarowane bulwary nad brzegiem Wisły. Co ważne Warszawa znajduje się relatywnie blisko centrum Polski, dlatego można bardzo łatwo dojechać do miasta z niemal każdego zakątka kraju.

Wiele osób boi się jeździć do Warszawy, ponieważ nieraz słyszy o niebotycznych cenach, które obowiązują w tym mieście. Owszem, miasto stołeczne jest dosyć drogie, ale tylko, jeśli korzystamy z najbardziej ekskluzywnych restauracji oraz miejsc noclegowych. Na szczęście w Warszawie panuje duża konkurencja, dlatego można znaleźć wiele stosunkowo tanich obiektów, w których można dobrze zjeść lub spędzić noc. Dobrym rozwiązaniem jest chociażby hostel w Warszawie, który jest o wiele tańszy niż różnego rodzaju hotele oraz pensjonaty. Poza tym stolica Polski obfituje w wiele barów mlecznych, w których można zjeść smaczny i ciepły posiłek w atrakcyjnej cenie.

Jakie atrakcje można zobaczyć w Warszawie?

Warszawa posiada wiele zabytkowych obiektów oraz atrakcji turystycznych, dlatego nie sposób wymienić ich wszystkich. Poniżej opisane są wybrane miejsca, które warto odwiedzić podczas mikołajkowego pobytu w stolicy.

Starek Miasto oraz Zamek Królewski

Obowiązkowy punkt w planie zwiedzania Warszawy. Stare Miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co wcale nie dziwi, jeżeli wziąć pod uwagę ilość zabytkowych budowli, które można tam znaleźć. Najbardziej znaną z nich jest Zamek Królewski, który obecnie pełni funkcję udostępnionego dla turystów muzeum. Przed zamkiem znajduje się również słynna Kolumna Zygmunta III Wazy, pod którą mnóstwo turystów wykonuje pamiątkowe zdjęcia.

Łazienki Królewskie

Ogromny teren, który w przeszłości stanowił letnią rezydencję króla Stanisława Augusta. Na miejscu można wybrać się na spacer po olśniewających ogrodach oraz zobaczyć unikatowy Pałac na Wyspie, w którym znajduje się Królewska Galeria Obrazów. Chociaż zimą teren jest zazwyczaj pokryty białym śniegiem, to nadal wygląda bardzo bajecznie.

Muzeum Historii Żydów Polskich

Jedno z najnowszych muzeów w mieście, które jeszcze przed wejściem zdumiewa niezwykłą architekturą. Wnętrza muzealne zawierają bardzo dużą ilość eksponatów, dlatego najlepiej przeznaczyć kilka godzin na zwiedzanie tego obiektu.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Obiekt upamiętnia walecznych obrońców miasta. Muzeum posiada wiele wojennych eksponatów oraz elementów multimedialnych, które w prosty sposób przybliżają turystom historię Powstania Warszawskiego.

Centrum Nauki Kopernik

Nowoczesny obiekt edukacyjny, który umożliwia między innymi samodzielne przeprowadzanie doświadczeń naukowych. Centrum zostało zaprojektowane w duchu popularnej maksymy „przez zabawę do nauki”, dlatego wizyta ucieszy zarówno dorosłe osoby, jak i dzieci.

Inspirowane: patchworkhostel.pl – tani hostel Warszawa

Zobacz także