Minikoparka – maszyna niezbędna na każdej budowie

gru23,2022

Każda budowa wiąże się z koniecznością wykonania prac ziemnych związanych z wykopami. Prace ziemne są prowadzone praktycznie na każdym etapie budowy od wykopania fundamentów i wykonania przyłączy instalacji sanitarnych po prace brukarskie prowadzone po zakończeniu budowy domu. Do sprawnego przeprowadzenia prac niezbędne będą narzędzie, które pomogą nam szybko i prawidłowo wykonać zadanie. Wynajem minikoparki może okazać się szczególnie korzystnym wyborem, jeśli zależy nam na wykonaniu robót, które nie wymagają ingerencji ciężkiego sprzętu.

Jakie prace może wykonać minikoparka?

Minikoparka to maszyna, której największą zaletą jest jej rozmiar. Dzięki kompaktowym rozmiarom można ją transportować w dowolne miejsce prowadzenia prac budowlanych. Gabaryty minikoparki sprawiają, że jest ekonomiczna, ponieważ zużywa znacząco mniej paliwa niż jej pełnowymiarowe odpowiedniki. Dodatkowo sprawdzi się we wszystkich miejscach z ograniczoną ilością wolnej przestrzeni. Mimo niewielkiego rozmiaru możemy nią wykonać większość robót budowlanych takich jak wykop pod fundamenty lub instalacje. Dużą zaletą jest możliwość wynajmu minikoparki. Na wynajem maszyn budowlanych decyduje się obecnie coraz więcej firm ze względu na liczne zalety tego rozwiązania.

Jakie są korzyści wynajmu maszyn budowlanych?

Wynajem maszyn budowlanych to rozwiązanie chętnie wybierane nie tylko przez małe firmy. Coraz częściej z tego rozwiązania korzystają również duże firmy budowlane podczas realizacji zleceń w dużej odległości od siedziby firmy, w takich wypadkach wynajem maszyny może być korzystniejszy niż transport z bazy firmy. Dodatkowo wynajmując maszynę budowlaną, nie musimy ponosić kosztów długotrwałej eksploracji takich jak serwis czy wymiana części. Możemy również wynająć maszynę budowlaną bez operatora, jeśli któryś z naszych pracowników ma odpowiednie uprawnienia, co dodatkowo zniweluje koszta. Wynajmując sprzęt budowlany, ograniczamy również biurokracje, to firma wynajmująca zazwyczaj zajmuje się wszystkimi kwestiami formalnymi.

Minikoparka to maszyna uniwersalna, która sprawdzi się przy praktycznie wszystkich pracach ziemnych związanych z wykopaniem fundamentów i przyłączeniem instalacji sanitarnych. Dzięki swoim gabarytom sprawdzi się w miejscach z ograniczoną powierzchnią, które są niedostępne dla pełnowymiarowych maszyn. Mała wielkość minikoparki to również oszczędność, zużywamy znacznie mniej paliwa, a dodatkowo wynajem kosztuje mniej. Wynajem minikoparki to rozwiązanie pozwalające początkującym firmą ograniczyć koszty związane z zakupem koparki a większym firmą dysponującym własnym sprzętem często pomoże uniknąć kosztów dojazdu. Decydując się na wynajem maszyny budowlanej, zmniejszamy również koszty utrzymania sprzętu i konserwacji.

Zobacz także