Namiot przemysłowy w 5 odsłonach

maj21,2019

W myśl zasady „potrzeba matką wynalazków” inwencja i pomysłowość użytkowania i przeznaczenia namiotów przemysłowych jest tak duża, jak duża jest wyobraźnia nabywców. Namioty przemysłowe są oryginalną i mniej kosztowną alternatywą dla murowanych zabudowań, a ich rozbieżność wymiarowa jest ogromna, począwszy od kilkunastu metrów kwadratowych, na kilkunastu tysiącach kończąc, co pozwala na dostosowanie ich do praktycznie każdego rodzaju działalności. Budowa namiotów przemysłowych jest modułowa, co oznacza, że można je łączyć w wielkopowierzchniowe hale o różnym przeznaczeniu. Kolejną zaletą jest stosunkowo lekka konstrukcja umożliwiająca zmianę ich usytuowania i transportowania w miarę zmiennych w przedsiębiorstwie potrzeb.

  1. Logistyka i magazynowanie

Namioty przemysłowe bardzo chętnie wykorzystywane są w branży logistycznej. Jest to tańsze i bardziej elastyczne rozwiązanie niż wybudowanie magazynów o powierzchni kilku, czy nawet kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych. Dzięki użytym do produkcji wysokiej klasy materiałom zapewniają bezpieczeństwo, a możliwość dodatkowego ocieplenia sprawia, że nawet w trudnych warunkach atmosferycznych zachowują nienaganny standard ochrony, dzięki czemu przechowywanie artykułów spożywczych, materiałów budowlanych, ogrodniczych, a nawet towarów i materiałów wrażliwych nie stanowi problemu. Przestronność spowodowana brakiem słupów i ścian wewnętrznych daje maksimum efektywności wykorzystania powierzchni oraz umożliwia swobodne poruszanie się wózków widłowych.

  1. Handel i usługi

Targi i wystawy handlowe, powierzchnie handlowe przy marketach i na bazarach, stoiska w kurortach, branżowe imprezy handlowe, czy mała lokalna  gastronomia latem — to miejsca, w których doskonale sprawdzą się małe i duże namioty przemysłowe. Lekka, ale zarazem solidna i stabilna konstrukcja, oraz gruba plandeka gwarantują komfort i ochronę przed deszczem, wiatrem oraz nadmiernym słońcem. Duży wybór kolorystyczny oraz możliwość nadruku loga firmy dodatkowo zwiększa atrakcyjność marketingową mobilnych punktów sprzedażowych i usługowych.

  1. Produkcja i przemysł

Duże namioty przemysłowe tworzące hale wykorzystują najczęściej branże poruszające się w obrębie przemysłu ciężkiego i produkcji oraz działalności warsztatów. Ogrzewane namioty przemysłowe stanowią komfortowe warunki do pracy i pozwalają uzyskać niezwykle funkcjonalne zabezpieczenie miejsca przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkową zaletą jest spora kubatura, która umożliwia wykonanie zadań wewnątrz namiotu z użyciem sprzętu ciężkiego oraz montaż podnośników i osprzętu niezbędnego w produkcji. Popularne są również namioty mobilne, przykładowo w przemyśle stoczniowym namiot można umieścić na torach, co ułatwia bezawaryjną produkcję statków i jachtów.

  1. Garaż

Namioty przemysłowe z przeznaczeniem na garaże zostały zaprojektowane po to, aby chronić pojazdy przed śniegiem, deszczem oraz gradem. Namioty garażowe mogą być wykorzystywane zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje. Bez względu na to, czy dysponujemy flotą pojazdów dostawczych do  przewozu towarów, sprzedajemy traktorki ogrodowe i maszyny rolnicze, czy chcemy zabezpieczyć swój prywatny samochód — namiot przemysłowy sprawdzi się doskonale, chroniąc i osłaniając pojazdy. Namioty garażowe mogą być wyposażone w okna doświetlające przestrzeń.

  1. Rozrywka i rekreacja

Przemysłowe namioty imprezowe skutecznie zabezpieczą każdy event, koncert, czy komunię lub wesele w plenerze. Stanowią one niezawodną ochronę zaproszonych gości, cateringu oraz sprzętu muzycznego. Pełniąc funkcję plenerowego obiektu kulturalnego, dostarczą pewności, że żadna burza nie jest nam straszna i organizowane wydarzenie przebiegnie w przyjemnej i pozbawionej niespodzianek pogodowych atmosferze. Namioty mogą także zapewnić ochronę wydarzeń sportowych, służąc za pomieszczenie dla zawodników podczas imprez rekreacyjnych.

Namiot przemysłowy jest niewątpliwie uniwersalnym i funkcjonalnym rozwiązaniem w każdej sytuacji, w której potrzebujemy osłony. Zda egzamin jednakowo jako sortownia śmieci, myjnia ciężarówek, baza osprzętu OSP, kaplica polowa, sezonowa stodoła, czy cokolwiek innego, co tylko podpowie twoja wyobraźnia i potrzeba realizacji celu.

Źródło: Dascompany.com – hale namiotowe

Zobacz także