Nie wyrzucaj brudnej wycieraczki – możesz oddać ją do pralni dywanów!

lip9,2018

Hotele, biura, fabryki i prywatne domy – wszędzie tam przed drzwiami wejściowymi znajdziemy maty wejściowe. Są one najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie czystości, gdyż wchłaniają brud przenoszony na podeszwach butów. Maty cechują się silną absorpcją, dzięki której większość zanieczyszczeń nie dostaje się za próg pomieszczenia. Z tego powodu niezwykle istotne jest pranie wycieraczek. Dzięki niemu maty są czyste i zdolne do zatrzymywania, chociażby piasku – to właśnie on najbardziej roznosi się po posadzce i pozostawia ślady na podłodze.

Jak jednak utrzymywać maty w odpowiednim stanie? Wiele osób po prostu wyrzuca wycieraczkę i kupuje nową – a to błąd i niepotrzebna strata pieniędzy. Znacznie lepiej powierzyć ją w ręce profesjonalistów – efekt gwarantowany.

Pralnia dywanów – skuteczny sposób czyszczenia mat

Pranie tradycyjne jest skuteczne, lecz tylko w ściśle określonych sytuacjach. Zazwyczaj z powodzeniem wykorzystują tę metodę osoby, które mają do wyprania jedną, mało użytkowaną matę. Wówczas jej zabrudzenie jest niewielkie i można ją wyczyścić domowymi sposobami. Nie zmienia to faktu, iż jest to również czasochłonne zajęcie, a jego efekty nie są w stanie dorównać profesjonalnemu praniu wycieraczek.

Jeżeli zależy nam na dokładnym wypraniu maty podłogowej, warto zlecić wykonanie tego zadania profesjonalnej pralni dywanów. Pracujący tam serwisanci wiedzą, jakich środków użyć oraz korzystają ze specjalistycznych pralek oraz produktów czyszczących. Ponadto mają niezbędne doświadczenie, co gwarantuje nam, że przedmiot nie zostanie zniszczony. Pranie wycieraczek w domu często kończy się tym, że zmienia się ich struktura lub są później pogięte. Korzystając z usług profesjonalistów, mamy pewność, że wycieraczka nie odkształci się. Zaletą tych usług jest również oszczędność czasu – samodzielne pranie i suszenie maty jest bardzo czasochłonne.

Jak przygotować matę do profesjonalnego prania?

Aby nasza mata podłogowa została dokładnie wyczyszczona, musi najpierw zostać odpowiednio przygotowana. Nie są to czasochłonne zabiegi. Przed dostarczeniem do serwisu warto dokładnie ją odkurzyć lub przynajmniej wytrzepać.

Pranie wycieraczek w pralni dywanów – szybkie i skuteczne czyszczenie

Najskuteczniejszym miejscem służącym do kompletnego wyprania brudnego dywanu lub maty podłogowej jest bezsprzecznie profesjonalna pralnia dywanów. Korzystanie z jej usług jest zależne od naszych potrzeb, lecz przynajmniej raz w roku warto umyć tam wycieraczkę. Samodzielne pranie maty podłogowej będzie wymagało zakupu odpowiednich środków piorących, a tych w ofertach sklepów jest całkiem sporo. Zanim znajdziemy ten idealny, wydamy niepotrzebnie pieniądze i stracimy czas. Pranie wycieraczek najlepiej zlecić specjalistom – to gwarancja sukcesu. Mata stanowi ochronę naszych domów i biur, warto więc zadbać o nią w odpowiedni sposób. Dzięki temu zachowa swoje unikalne właściwości i będzie nam służyć przez wiele lat.

Zobacz także