Nissan Rouge czy Honda CR-V? Na co się zdecydować?

sie8,2019

Kompaktowe SUV-y z wielu powodów cieszą się dużą popularnością w krajach europejskich. Masywna sylwetka auta w połączeniu z wyżej usytuowanymi fotelami znacznie zwiększa komfort i poczucie bezpieczeństwa pasażerów. Wielu producentów może zaoferować tego typu samochody. Na szczególną uwagę zasługują dwa modele – Nissan Rogue oraz Honda CR-V. Oba zostały uznane za jedne z najbezpieczniejszych pojazdów roku 2019 w opinii IHHS. Organizacja ta jest amerykańskim odpowiednikiem Euro NCAP i zajmuje się ocenianiem bezpieczeństwa różnych modeli samochodowych. Co je różni? Na co się zdecydować?

Czym charakteryzuje się samochód Nissana?

Nissan Rogue wykorzystuje technologię Nissan Safety Shield, która znacząco wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Do tego zestawu funkcji wlicza się między innymi system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, który pozwoli nam szybko zareagować. Dużą zaletą jest inteligentny system automatycznego hamulca awaryjnego. Ostrzeże nas, jeżeli zaistnieje ryzyko kolizji i w razie potrzeby zatrzyma samochód. Dodatkowym atutem jest funkcja monitorowania martwego pola, czyli obszarów, których kierowca nie może skutecznie obserwować. Każda strona pojazdu zostanie przeskanowana w poszukiwaniu pojazdów, które znajdują się w takim miejscu. Wybierając ten samochód, musimy zdecydować się, czy wolimy model z tradycyjnym układem napędowym, czy wolimy jednak hybrydowy. W przypadku tego pierwszego otrzymamy 2,5-litrowy, 4-cylindrowy silnik o mocy 170 KM. Samochód hybrydowy ma do zaoferowania silnik o pojemności 2 litrów i mocy 176 KM. Obecna jest również bezstopniowa skrzynia biegów (CVT). Długość Nissana Rogue wynosi ponad 4,5 metra, a jego prześwit to około 20 cm.

Dlaczego warto wybrać Hondę CR-V?

Decydując się na samochody Hondy, za nasze bezpieczeństwo podczas jazdy odpowiada system zwany Honda Sensing. Oferuje nam praktycznie takie same funkcje jak Nissan Safety Shield. Oba modele są zbliżone pod względem poziomu bezpieczeństwa oferowanego swoim pasażerom. CR-V wyróżnia się na tle konkurencji za pomocą współcześnie zaprojektowanego wnętrza pojazdu. Wyjątkowo użyteczny jest również wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy. Został on centralnie zamocowany i posiada 7-calowy ekran. Ten model wyróżnia się jeszcze tym, że jego użytkownicy mają do dyspozycji o wiele więcej wolnego miejsca pomiędzy kierowcą i pasażerem siedzącym na przednim siedzeniu. Wynika to z tego, że dźwignia zmiany biegów została przeniesiona z typowego miejsca i została przymocowana do podstawy deski rozdzielczej. Rozmiary Hondy CR-V nie odbiegają znacznie od Nissana Rogue, ale samochód pozwala ma nieco lepsze osiągi. Jeżeli istotną kwestią jest dla nas przestrzeń ładunkowa samochodu to również pod tym względem lepiej wybrać model Hondy. Otrzymujemy do dyspozycji ponad 2 m³ wolnego miejsca, aby spakować potrzebne przez nas przedmioty.

Szukając wysokiej jakości samochodu SUV, warto przejrzeć ofertę obydwu producentów. CR-V jest podobny pod wieloma względami do swojego konkurenta — Nissana Rogue. Stanowi on jednak lepszy wybór między innymi z uwagi na większą moc silnika oraz przestrzeń ładunkową. Kierowcy, dla których większa dynamika jazdy jest ważna, powinni zdecydować się na zakup samochodu Hondy.

Źródło: autowitolin.pl – salon Honda Warszawa

Zobacz także