Nowa generacja zaginarek do blach firmy RAS – zalety nowego modelu FLEXIbend

sty13,2022

Zaginarki marki RAS to cenione urządzenia do plastycznej obróbki blach. Nowoczesny model FLEXIband jest w pełni zautomatyzowany i posiada szereg funkcjonalności ułatwiających produkcję.

Charakterystyka i zalety

Zaginarko-krawędziarka marki RAS z serii FLEXI2bend to urządzenie, którego głównym zadaniem jest obróbka plastyczna blachy. Sprzęt ten jest odpowiednio przystosowany do produkcji nie tylko paneli czy profili, ale także bardziej skomplikowanych elementów. Charakteryzuje się ogromną precyzją i powtarzalnością realizacji zadań. Sama konstrukcja maszyny jest spawana i skręcana dla zwiększenia stabilności i bezpieczeństwa pracy.

Główne zalety urządzenia to:

  • wysoka elastyczność produkcji – możliwość gięcia kaset, skrzynek, różnych profili,
  • wysoka przepustowość i związaną z nią produktywność,
  • łatwość obsługi,
  • przystępny budżet inwestycyjny,
  • pozwala na programowanie warsztatowe i biurowe.

Zaginarka marki raz posiada wiele cech, które znacząco wpływają na wykonywaną pracę. Jej główną zaletą jest w pełni zautomatyzowane oprogramowanie, dzięki któremu materiały będą wytwarzane szybciej i dokładniej. Wybór FLEXI2bend to dobra decyzja na lata.

Dodatkowe informacje

Dużą zaletą zaginarki jest belka górna imponująca dużymi otwartymi przestrzeniami przed i za belką. Operator wyraźnie widzi narzędzia podczas pracy z dużymi częściami od tyłu. Belka falcująca z inteligentnym system wyginania automatycznie kompensuje wszelkie ugięcia belki składanej spowodowane siłami gięcia. Możliwe jest dzięki temu proste gięcie blach grubych i cienkich, długich lub krótkich kołnierzy, gięcie w centrum maszyny lub z boku. Produktywność i elastyczność zwiększona dzięki automatycznemu dostosowaniu do grubości blachy i promienia gięcia. System podparcia i pomiaru arkuszy dokładnie pozycjonuje panel, sprawiając, że obracanie detali przebiega w ekspresowym tempie. Maszyna nie wymaga obecności drugiego operatora, co daje dużą oszczędność i obniża znacząco koszty eksploatacji.

W dobie rosnącej postępującej automatyzacji firmy zajmujące się obróbką blach muszą modernizować parki maszynowe. Wysoka powtarzalność przy realizacji zadań, intuicyjne sterowanie czy ograniczenie roli operatorów to tylko kilka ważnych cech, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie nowych urządzeń firmowych. Dzięki nowoczesnym funkcjom oferowanym przez zaginarki RAS Flexi2bend praca z urządzeniem jest niezwykle wydajna, co przekłada się na wyniki finansowe zakładu.

Zobacz także