Nowy Superb – technologia przemyślanych rozwiązań

paź20,2019

Odświeżony model Superb marki Skoda to wyjątkowo przestronny oraz stylowy samochód klasy biznes. Oferuje komfort, bezpieczeństwo i bogate wyposażenie w zakresie innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Oświetlenie adaptacyjne

Nowy Superb wyposażony został w innowacyjne reflektory MATRIX. Za pomocą kamer umieszczonych w podstawie lusterka wstecznego, które posiadają funkcję wykrywania świateł pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka, maskują źródło światła w każdej poszczególnej diodzie reflektora. W ten sposób nie tylko nie oślepiają kierowców na drodze, ale także doskonale oświetlają przestrzeń. 

Zastosowane w modelu wysokiej klasy reflektory posiadają wbudowane reflektory LED wykorzystywane do wszystkich swoich funkcji, dodatkowo oferując wspomnianą funkcję Matrix. Również tylne światła Skody Superb posiadają diody, dzięki którym pojazd jest lepiej widoczny. Dodatkowym elementem, który podkreśla nowoczesny design modelu, są chromowane paski, biegnące przez całą szerokość pokrywy bagażnika oraz niezwykle dynamiczne kierunkowskazy.

Asystent komfortu

Skoda Superb posiada asystenta komfortu, a więc funkcje pozwalające na najwyższy stopień komfortu użytkowania pojazdu. Wśród dostępnych funkcji znajdziemy opcję Predictive Cruise Control, a więc regulację prędkości przy pomocy tempomatu, który automatycznie dostosowuje prędkość jazdy do widocznych ograniczeń na znakach drogowych. Opcja ta doskonale sprawdza się podczas jazdy autostradą, gdzie po wjechaniu w strefę ograniczonej prędkości, samochód sam zwalnia do wyznaczonej prędkości.

Innym rozwiązaniem, jakie oferuje nowy Superb, jest funkcja Traffic Jam Assist. System ten stanowi gwarancję bezpieczeństwa oraz wygody podczas poruszania się po mieście. Funkcja łączy w sobie działanie Aktywnego tempomatu i Asystenta pasa ruchu oraz sprawia, że podczas postoju w korku możemy się zrelaksować.

Asystent bezpieczeństwa

Producent zadbał także o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Model posiada funkcję Front Assist, a więc system bezpieczeństwa, który podczas ewentualnej kolizji aktywuje hamulce, co pozwala na zminimalizowanie jej konsekwencji. Co więcej, system pozwala na wykrywanie pieszych, którzy mogą niespodziewanie wkroczyć na jezdnię.

Wśród dostępnych opcji znajdziemy także funkcję Side Assist, która za pomocą dwóch czujników radarowych zlokalizowanych na tyłach samochodu, wykrywa samochody nadjeżdżające z tyłu bądź znajdujące się w tzw.  martwym punkcie. Kierowca pojazdu jest o nich informowany poprzez aktywne diody LED zlokalizowane w lusterkach bocznych. Jest to innowacyjny system, który doskonale sprawdza się na autostradach oraz drogach szybkiego ruchu, gdzie często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Jeszcze inną opcją oferowaną w modelu Superb jest funkcja Lane Assist, a więc Asystent Pasa Ruchu. Skutecznie zapobiega zjechaniu z pasa ruchu. System wysyła ostrzeżenie w momencie, kiedy użytkownik zacznie przekraczać linie swojego pasa, bez wcześniejszego użycia kierunkowskazu.

Asystent parkowania

Funkcja Park Assist jest półautomatycznym systemem wspomagającym kierowcę, który wykonuje optymalne ruchy kierownicą, podczas gdy kierowca musi tylko dodawać gazu bądź hamować. Dodatkowym udogodnieniem jest także czujnik parkowania zintegrowany z asystentem manewrowania. Specjalny czujnik skutecznie ostrzega przed ewentualnymi kolizjami podczas parkowania. Asystent manewrowania z kolei automatycznie uruchamia hamulce w sytuacji, gdy wykryje ryzyko wystąpienia kolizji.

 Źródło: Auto Wimar – Skoda używane

Zobacz także