Osocze bogatopłytkowe Angel System – główne zalety zabiegu

sie2,2021

Wśród nowatorskich metod terapeutycznych szerokie zastosowanie znajdują zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli PRP (Platelet Rich Plasma). Czym jest PRP? Osocze bogatopłytkowe to skoncentrowane płytki krwi otrzymywane z krwi pacjenta, odseparowane przy pomocy specjalistycznego zestawu. Tak uzyskany koncentrat płytkowy obfituje w aktywne, naturalne składniki stymulujące regenerację i bioodbudowę komórek. Jest to zabieg, podczas którego pacjent jest zarówno dawcą, jak i biorcą materiału, co usuwa ryzyko odrzucenia. Jednym z najbardziej innowacyjnych systemów uzyskiwania osocza bogatopłytkowego jest PRP Angel System.

Zastosowanie PRP w medycynie

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w wielu dziedzinach medycyny. Należy wskazać tu zabiegi ortopedyczne, terapię uszkodzonych mięśni, czy też układu kostnego (dlatego też stosowanie PRP jest ważną częścią medycyny sportowej). Zabieg osoczem bogatopłytkowym przynosi również efekt przeciwbólowy. Ze względu na swoje regenerujące właściwości, koncentrat płytkowy z powodzeniem wykorzystuje się w szeroko pojętej chirurgii (m.in. chirurgia rekonstrukcyjna) oraz leczeniu schorzeń dermatologicznych, przyspieszając gojenie ran.

W ostatnich latach osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i kuracjach odmładzających. Koncentrat płytkowy znajduje zastosowanie po zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej (m.in. face-liftingu). Dzięki działaniu stymulującemu wzrost kolagenu, elastyny oraz odnowę komórek naskórka, PRP stosowane jest w mezoterapii skóry, w tym skóry głowy, dzięki czemu może być stosowany w leczeniu łysienia. Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego jest m.in. skuteczną alternatywą dla osób nadwrażliwych na toksynę, jaką jest botoks.

Angel System

PRP Angel System to technologicznie innowacyjny, komputerowy separator osocza bogatopłytkowego. Umożliwia uzyskanie blisko dwudziestokrotnie wyższego zagęszczenia płytek krwi, w stosunku do wartości bazowej występującej we krwi pobieranej od pacjenta. Jest systemem niezwykle precyzyjnym, pozwalającym na otrzymanie optymalnych wartości stężenia oraz proporcji płytek krwi, neutrofili i erytrocytów, zależnie od indywidualnych potrzeb i zaleceń medycznych dla  pacjenta. Niezwykle istotną cechą systemu jest pełna automatyzacja procesu uzyskiwania PRP, dzięki czemu zapobiega się ewentualnym błędom podczas czynności wykonywanych manualnie przez operatora dokonującego selekcji i separacji poszczególnych frakcji. Proces pozyskiwania osocza bogatopłytkowego przebiega w warunkach całkowicie zamkniętych i sterylnych, co eliminuje ryzyko zakażeń bakteryjnych. Tak więc zabieg Angel System jest procedurą całkowicie bezpieczną.

Zabieg Angel System – etapy

Zabieg wysoko stężonym, bogatopłytkowym osoczem trwa 30-60 minut i przebiega w następujących etapach:

  1. Pobranie krwi od pacjenta do specjalnej probówki,
  2. umieszczenie probówki w urządzeniu PRP System Angel i jej odwirowywanie w specyficznych warunkach, dzięki którym uzyskuje się bogatopłytkową frakcję osocza krwi,
  3. pobranie PRP do strzykawki i seria wkłuć osocza w okolice zabiegowe u pacjenta.

Pierwsze rezultaty zabiegu PRP widoczne są już po kilku dniach. Pełny efekt zastosowania preparatu uzyskuje się od kilku do kilkunastu tygodni po iniekcjach, zależnie od charakteru leczonego schorzenia, czy też usuwanego defektu.

PRP Angel System to opcja dla wszystkich, którzy potrzebują skutecznej i bezpiecznej terapii, opartej na nowatorskich rozwiązaniach technologicznych wspierających wiedzę medyczną. Komputerowy separator osocza bogatopłytkowego zapewnia uzyskanie materiału w stężeniu kilkukrotnie wyższym niż przy tradycyjnej metodzie pozyskiwania. Sprawia to, że efekty zabiegu będą satysfakcjonujące i długotrwałe.

Zobacz także