Pielęgnacja podłóg – odpowiedni sprzęt to podstawa!

lis7,2018

Jak często czyścisz podłogę? Raz na tydzień, miesiąc, pół roku? Pamiętaj – powinno się robić to regularnie, w częstotliwości zależnej od typu podłogi oraz stopnia jej zabrudzenia. Niezwykle ważne są także odpowiednie środki do pielęgnacji różnych powierzchni, ale nawet najlepsze specyfiki nie dadzą efektu wow, jeśli będziesz czyścić podłogę szmatką ze starego T-shirtu. Zamiast tego lepiej zdecydować się na profesjonalny sprzęt, dzięki któremu skutecznie pozbędziesz się zabrudzeń oraz kurzu, a także właściwie zakonserwujesz podłogę.

Mop to absolutny must-have w każdym domu, ale dziś mało kto używa już klasycznego kija ze szmatą a’la wczesna Joy Mangano. Teraz nawet przy podstawowych sprzętach domowych stawia się na najwyższą funkcjonalność i efektywność. Nowoczesne mopy, te przystosowane do wszystkich rodzajów powierzchni, jak również i te przeznaczone do konkretnego typu podłóg drewnianych i korkowych (np. podłogi lakierowane czy olejowane), znakomicie sprawdzają się podczas codziennej pielęgnacji. W zależności od końcówki mopów, za ich pomocą można czyścić, odkurzać, a także konserwować podłogę. I nawet nie potrzebujesz do tego wiadra! Większość z nich posiada wbudowany pojemnik na środek czyszczący, a także ma dostępną funkcję spryskiwacza, dzięki której nadmiar wody nie przedostaje się na podłogę.

Żeby wybrać odpowiedni mop, musisz najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie powierzchnie chcesz nim czyścić – czy wszędzie w domu masz położoną podłogę drewnianą, czy jednak przeważają inne tworzywa. Potem zaplanuj, jakimi środkami i jak często będziesz czyścić newralgiczną powierzchnię, a następnie pod tym kątem przejrzyj ofertę sprzętu pomocnego przy pielęgnacji podłóg. Jeśli żaden mop Ci się nie spodoba, może zdecydujesz się na maszynę polerską? Ona również daje świetne efekty, a za jej pomocą możesz czyścić i pielęgnować podłogi drewniane, kamienne, linoleum, a także inne twarde wykładziny. Gdy dorzucisz do maszyny polerskiej nakładkę ze szczotką, będziesz mógł wyczyścić także gres, płytki itd. Brzmi kusząco? Sprawdź ofertę naszego sklepu i odkryj jeszcze więcej propozycji!

Źródło: https://dlapodlogi.pl/

Zobacz także