Szklane drzwi matowe – elegancja i prywatność

wrz6,2018

Urządzanie domu czy mieszkania to niekończące się wybory. Począwszy od rozkładu pomieszczeń, przez dobór mebli, po dodatki oraz wystrój każdego z pomieszczeń. Aranżacja wnętrz nie jest prostym zadaniem, ponieważ znalezienie odpowiedniego stylu, który będzie zarazem estetyczny, jak i funkcjonalny zajmuje bardzo dużo czasu. Na szczęście można czerpać wiele inspiracji z istniejących już aranżacji, na przykład oglądając katalogi czy strony internetowe. Jednym z ciekawszych trendów w obecnym wystroju wnętrz są szklane drzwi matowe. Czy warto postawić na takie rozwiązanie w swoim mieszkaniu?

Zalety drzwi szklanych z matowego szkła

Szklane drzwi to niewątpliwie nowatorskie rozwiązanie, jednak coraz częściej jest wybierane podczas aranżacji mieszkań. Bardzo chętnie montuje się je także w powierzchniach biurowych. Dużą zaletą szklanych drzwi jest ich nowoczesny design oraz to, jak dobrze komponują się z innymi elementami wystroju: drewnem czy skórą. Zwykłe szklane drzwi to oczywiście dobry wybór, jednak wielu użytkowników ceni sobie bardziej szklane drzwi ze szkła matowego. Prezentują się one niezwykle elegancko, szczególnie w nowoczesnym wnętrzu mieszkania albo biurowca oraz stanowią ciekawy element wystroju, który przełamie każdą aranżację, nawet złożoną z prostych elementów.

Matowe szkło w wystroju wnętrz pełni nie tylko funkcję estetyczną. Jest to także sposób na zapewnienie sobie prywatności. Takie połączenie jest idealne wszędzie tam, gdzie nowoczesne pomysły mają za zadanie być równocześnie funkcjonalne i ładne. Dzięki zastosowaniu drzwi z matowego szkła, całe wnętrze zyska na świeżości, ponieważ matowe szkło delikatnie przepuszcza światło. Dodatkowo pozwala ono na zachowanie subtelności i lekkości przy jednoczesnym osłonięciu pomieszczenia.

Urządzając dom, mieszkanie czy biuro warto zawsze wybierać rozwiązania, które łączą w sobie cechy takie jak funkcjonalność oraz praktyczność, a także duże walory estetyczne. Szklane drzwi z matowego szkła świetnie wpisują się w tę konwencję i pozwalają na uzyskanie ciekawego, nowoczesnego, a przy tym eleganckiego efektu. Należy tutaj wspomnieć o tym, że szklane drzwi są w pełni bezpieczne, ponieważ szkło, z którego zostały wykonane, to szkło najwyższej jakości, poddane procesowi hartowania, przez co posiada znacznie wyższą odporność, a co za tym idzie – bardzo trudno je zbić. Wykorzystanie drzwi z matowego szkła zapewnia zatem bezpieczeństwo i elegancję wnętrza. Dodatkowo nie należy się martwić o prywatność – matowe szkło pozwala na zachowanie pełnego odizolowania wnętrza, w odróżnieniu od zwykłego, przejrzystego szkła.

Inspirowane: republikaszkla.pl – ściany szklane

Zobacz także