Umywalki i brodziki kamienne, czyli elegancka i luksusowa aranżacja

sie13,2021

W wielu polskich łazienkach można spotkać umywalki i brodziki wykonane z ceramiki, czy tworzyw sztucznych. Te wykonane z kamienia są rzadszym widokiem, ponieważ część osób boi się, że będą wyglądać przytłaczająco. Nic bardziej mylnego! Kamień to materiał, który nadaje wnętrzom elegancji i sprawia, że wyglądają luksusowo. Sprawdź, dlaczego warto mieć go w swojej łazience.

Marmur, onyks i inne kamienie – który z nich będzie najlepszym wyborem?

Brodziki kamienne wykonane są najczęściej z marmuru, granitu oraz kwarcytu. Z kolei umywalki kamienne zrobione są z reguły z onyksu, piaskowca, dolomitu, marmuru i granitu.

Marmur – kamień, który nadaje wnętrzom elegancji

Marmur może przywodzić na myśl starożytne łaźnie, gdzie zażywano długich kąpieli. Na przestrzeni lat nie stracił on swojej popularności, a projektanci wnętrz do dziś chętnie wykorzystują ten elegancki kamień. Brodziki, czy umywalki kamienne wyjątkowo dobrze sprawdzają się w przypadku nowoczesnych wnętrz i coraz częściej są alternatywą dla klasycznych płytek ceramicznych.

Dużą zaletą marmuru jest nie tylko elegancki wygląd, ale także to, że jest wyjątkowo twardy i odporny na uszkodzenia. Dlatego elementy z niego wykonane są dobrą inwestycją. Musisz jednak pamiętać, aby do jego pielęgnacji używać specjalnych środków. Niestety, wszystkie zalety marmuru mają swoją cenę dlatego, decydując się na zakup umywalek lub brodzików marmurowych musisz liczyć się z większym kosztem.

Inne rodzaje kamieni

Brodziki kamienne i umywalki mogą być wykonane również z innych kamieni m.in.:

  • kwarcyt (bardzo wytrzymały, daje elegancki efekt szklistej i kryształowej powierzchni),
  • onyks (jeden z najbardziej efektownych kamieni, doskonale prezentuje się w połączeniu z odpowiednim oświetleniem),
  • piaskowiec (wyjątkowo dekoracyjny, ale mniej trwały w porównaniu z granitem),
  • dolomit (łatwy do utrzymania w czystości, ale mało odporny na działanie silnych detergentów).

Czy brodziki i umywalki kamienne to dobry wybór?

Brodziki oraz umywalki wykonane z kamienia to połączenie eleganckiego i niepowtarzalnego wyglądu z wyjątkową trwałością. Dzięki temu są dobrą inwestycją na długie lata. Przy ich zakupie pamiętaj jednak, że każdy z rodzajów kamienia charakteryzuje się nieco innymi właściwościami. Ze względu na szeroki wybór materiałów z pewnością znajdziesz ten, który spełni Twoje oczekiwania!

 

 

Zobacz także