Usuwanie cellulitu – domowe sposoby vs zabiegi kosmetyczne

maj30,2018

Nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę, że domowe sposoby na cellulit są tak samo skuteczne, jak specjalistyczne kosmetyki. Osoby, których celem jest pozbycie się cellulitu, nie muszą wydawać dużych sum pieniężnych na bardzo drogie antycellulitowe kremy. Przed wybraniem się do drogerii, warto zajrzeć do kuchni i wypróbować domowe sposoby na cellulit.

Domowe sposoby na cellulit

Peeling z soli morskiej

Peeling z soli morskiej nie tylko pobudza mikrokrążenie, ale również zwiększa przepływ limfy. Działania te wpływają na zmniejszenie widoczności cellulitu, przez co peeling z soli morskiej jest jednym z najlepszych domowych sposobów na cellulit. Wystarczy tylko zamoczyć ciało w ciepłej wodzie, a następnie przez dwie minuty wmasowywać garść soli morskiej w miejsce, które jest dotknięte cellulitem. Później konieczne jest przemycie skóry ciepłą, a także zimną wodą. Nie należy przejmować się w przypadku swędzenia. Taka reakcja wystąpi przez zwiększenie krążenia krwi. Rekomenduje się, aby z soli morskiej korzystały kobiety posiadające normalną skórę.

Peeling cukrowy

Większość ludzi nie jest świadoma, że cukier wpływa na powstawanie tkanki tłuszczowej, a tym samym cellulit. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że może on również pomóc w pozbyciu się „pomarańczowej skórki”. Brązowy cukier należy wymieszać z miodem, a także olejkiem z pestek winogron oraz masłem migdałowym. Powstałą w przedstawiony sposób masę należy wmasować w zwilżoną skórę ud oraz brzucha. Peeling cukrowy jest rekomendowany posiadaczkom skóry suchej oraz wrażliwej, gdyż łagodzi podrażnienia.

Masaż szorstką rękawicą

Masaż szorstką rękawicą należy wykonywać kolistymi ruchami od kostek w kierunku brzucha. Domowy masaż szorstką rękawicą nie tylko poprawi krążenie, ale również wpłynie na przyspieszenie metabolizmu i ujędrni grudkowatą skórę.

Ćwiczenia

Osoby zainteresowane pozbyciem się pomarańczowej skórki powinny przede wszystkim zdecydowanie więcej się ruszać. Rekomendowane są szczególnie ćwiczenia na dolne partie ciała takie jak hip-thrust, wykroki czy przysiady, można również biegać, ćwiczyć na orbitreku, jeździć na rowerze czy pływać. Systematyczne treningi przyspieszą krążenie krwi, przez co organizm będzie mógł szybciej pozbyć się toksyn, które zalegają w tkankach. Ponadto przyspieszą metabolizm, przyczyniając się w ten sposób do redukcji tłuszczu.

Zabiegi kosmetyczne na cellulit

Warto wiedzieć, że stopień zaawansowania cellulitu określany jest przez USG – najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie przy wykorzystaniu głowicy, która bada stan tkanki podskórnej. Później lekarz zaleci kurację, która najpierw odbędzie się w gabinecie lekarskim, a następnie w kosmetycznym. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należy zaliczyć:

Mezoterapia 

W miejsce, które jest objęte cellulitem lekarz wstrzykuje substancje poprawiające krążenie (np. wyciąg z karczocha lub rutynę) albo przyspieszające spalanie tłuszczu (np. kofeinę, karnitynę z prokainą). Najpierw wykonywane są cztery zabiegi co tydzień każdy, a następnie 2 w odstępie czterech tygodni. Cena takiego zabiegu zaczyna się od 180 złotych.

Karboksyterapia 

Dzięki specjalnemu urządzeniu lekarz wprowadza pod skórę pacjenta dwutlenek węgla. Zabieg wpływa na przyspieszenie spalania tłuszczu, a także poprawę metabolizmu. Zabieg rekomenduje się wykonywać przynajmniej dwa razy w tygodniu przez 6-8 tygodni. Cena jednego zabiegu wynosi 150 złotych.

Cellulipoliza 

Zabieg polega na wkuciu przez lekarza dwóch cieniutkich igieł w tkankę tłuszczową, a później przepuszcza pomiędzy nimi prąd o niskiej częstotliwości. Pod jego wpływem następuje rozszerzenie się naczyń, zwiększa się również przepływ krwi oraz przemiana materii. Dzięki temu z komórek zdecydowanie szybciej usuwane są toksyny. Rekomenduje się poddać sześciu zabiegom w tygodniowych odstępach. Cena zabiegu wynosi 120 złotych.

Podsumowanie

Cellulitu w obecnych czasach można pozbyć się za pomocą domowych sposobów albo zabiegów kosmetycznych. Wybór zależy od osoby zainteresowanej usunięciem cellulitu, oczywiście zabiegi są zdecydowanie droższe, ale jednocześnie szybciej można zaobserwować ich efekty.

Źródło: Estivance.pl – usuwanie cellulitu

Zobacz także