W jaki sprzęt marki Climbing Technology warto zainwestować?

wrz14,2023

Każdy typ eksploracji gór wymaga odpowiedniego wyposażenia. Włoska marka Climbing Technology to lider w produkcji niezawodnego szpeju. W jaki sprzęt marki Climbing Technology warto zainwestować? Dopasuj sprzęt do wybranej aktywności wysokogórskiej lub pracy na wysokości.

Wykonywany we Włoszech od podstaw

Od jakości sprzętu wysokogórskiego zależy nasze zdrowie i życie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę włoscy producenci szpeju sygnowanego znakiem Climbing Technology. Lider europejskiego rynku nie może pozwolić sobie na to, by pójść na skróty. Zdecydowana większość asortymentu wykonywana jest na miejscu, we Włoszech. Przekłada się to na doskonałą jakość każdego elementu i przetestowanie narzędzi w optymalnych warunkach. Marka cały czas wprowadza też nowe rozwiązania i kreuje trendy na rynku sprzętu górskiego. Co oferuje wspinaczom, himalaistom i ambitnym turystom?

Wspinaczka górska – podstawowy ekwipunek od Climbing Technology

Przed podjęciem wyzwań na prostopadłych ściankach, każdy wspinacz musi skompletować solidną i gwarantującą bezpieczeństwo wyprawkę. Po pierwsze należy zabrać ze sobą uprzęże i kaski wspinaczkowe. Climbing Technology oferuje modele dostosowane do pory roku i stylu wspinaczki. Latem warto zainwestować w lekkie, sportowe wersje, a modele bardziej rozbudowane, z większą możliwością regulacji sprawdzą się w każdych warunkach. Kaski Climbing Technology chronią przed odłamkami skalnymi i zapewniają pełną wygodę. Wszystkie produkty włoskiej marki spełniają normy wynikające z Dyrektyw Unii Europejskiej.

Górskie wędrówki po zimowych szlakach

Turyści wybierający się w góry zimą, a także zdobywcy najwyższych szczytów wymagają sprawnego i bezpiecznego sprzętu. Wysoka wytrzymałość czekanów i raków od Climbing Technology powstała z myślą o najtrudniejszych podejściach. Dla przemierzających stosunkowo proste zimowe szlaki przeznaczone są proste i solidne modele raczków turystycznych. Dłuższe i pewniejsze raki pozwolą zmierzyć się z wyższymi partiami gór, a miłośnicy wspinaczki mikstowej lub lodowej dopasują do nich odpowiednie czekany. Jeśli w tym roku planujesz wyprawę w Tatry w sezonie jesienno-zimowym, sprawdź ofertę czekanów i raków Climbing Technology.

Prace wysokościowe – bezpieczeństwo przede wszystkim

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w produkcji sprzętu do wypraw wysokogórskich, firma Climbing Technology opracowała osobną serię sprzętu do prac wysokościowych. Alpinistyka przemysłowa zyskała najlepsze według standardów bezpieczeństwa uprzęże robocze, łączniki konieczne do zakładania stanowisk i absorbery energii.

Inwestycja w sprzęt na lata

Jednorazowy wydatek na sprzęt Climbing Technology to gwarancja wytrzymałości na wiele sezonów. Przy bezpiecznym i zalecanym użytkowaniu, ekwipunek pozwoli cieszyć się czasem na wysokości.

Zobacz także